پویاسامانه

کد خبر : 131374 تاریخ ثبت : 1395/10/14 11:53 نظرات تایید شده : 0

کمبود شدید کادر آموزشی مدارس دیلم

خلیج فارس: مدیر آموزش و پرورش دیلم گفت: شهرستان دیلم از کمبود شدید نیروی انسانی در سطح مدارس این شهرستان رنج می‌برد و ضروری است که با سهمیه‌ای اختصاصی در دانشگاه فرهنگیان برای این شهرستان این مشکل مرتفع شود.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از فارس؛ عباس امید امروز در نشست با فرهنگیان شهرستان دیلم اظهار داشت: با وجود دانش‌آموزان مستعد، شهرستان دیلم از کمبود شدید نیروی انسانی در سطح مدارس این شهرستان رنج می‌برد و ضروری است که با سهمیه‌ای اختصاصی در دانشگاه فرهنگیان برای این شهرستان زمینه جذب نیروی انسانی جدید فراهم شود.

وی اضافه کرد: این میزان کمبود نیروی‌های متخصص در سه پایه دبستان، متوسطه اول و دوم به خوبی دیده می‌شود به گونه‌ای که در مقطع دبستان از 150 کلاس حاضر، 50 کلاس با مشکل معلم مواجه است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دیلم عنوان کرد: با وجود کمبود شدید نیروی انسانی، فعالیت درخور توجهی توسط معلمان این شهرستان برای آموزش دانش‌آموزان در سطوح مختلف تحصیلی انجام شده است به گونه‌ای که شهرستان دیلم نسبت به جمعیت موجود دانش‌آموزی در مسابقات علمی و فرهنگی جایگاه مناسبی در سطح استان بوشهر دارد.

وی ادامه داد: در راستای آمادگی دانش‌آموزان برای ورود به موسسات و مراکز آموزش عالی کلاس‌های کنکور زیر نظر اساتید مجرب در این شهرستان در حال انجام است که با استقبال مناسبی از طرف دانش‌آموزان همراه شده است.

امید یادآور شد: انتظار می‌رود که با وجود دانش‌آموزان نخبه در این شهرستان، بتوانیم گام‌های اساسی در راستای رشد و اعتلای دانش آنها برای ورود به مراکز آموزش عالی و تربیت نیروی‌های متخصص برای آینده این شهرستان و استان بوشهر برداریم.

-->