پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 5162885 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 10299494
کد خبر : 131018 تاریخ ثبت : 1395/10/12 12:23 نظرات تایید شده : 0

چینی‎هادر بازار خودروی ایران می‎مانند

خلیج فارس: حضور برندهای شاخص اروپایی و سرمایه گذاری احتمالی ایشان در بازار خودروی ایران می تواند زنگ خطر را برای برندهای چینی به صدا در آورد.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از عصرایران؛ بابک صدرایی کارشناس بازار خودرو، در مورد تاثیر حضور برندهای اروپایی در سهم چینی ها از بازار خودروی ایران گفت:برندهای چینی در بازار های دیگری جز ایران هم حضور دارند مانند روسیه، کشورهای آمریکای جنوبی و همچنین در برخی از کشورهای خاورمیانه. قطعا اگر قرار بود یک برند با ورود سایر برندها نابود و یا کم کار شود، در کشورهای آمریکایی که رقابت سخت تر است، دوام نمی آورد.

وی ادامه داد: به عنوان نمونه برند چری در حال تولید محصولاتی است که از لحاظ کیفیت قابلیت رقابت 100 درصدی با برندهای معتبر جهان را دارد و حتی در محدوده تولید خودروهای لوکس نیز حرکت کرده است بنابراین از ورود برندهای اروپایی و یا آسیایی به بازار ایران ترسی ندارد.

صدرایی مشکل فعلی برندهای چینی و بازار ایران را در تفکر مردم نسبت به این تولیدات عنوان کرد و افزود: دید ما به خودروهای چینی درست نیست و باید تغییر کند زیرا در حال حاضر محصولات چینی از نظر کیفیت رشد مناسبی کرده اند.

این کارشناس بازار خودرو در مورد ادامه حضور چینی ها در بازار ایران گفت: آن دسته از برندهایی که می خواهند در ایران بمانند باید در کیفیت خود کمی تغییر ایجاد کرده و فاصله خود با رقبا را کم کنند.

وی در پایان چری، جیلی، جی.ای.سی، دانگ فنگ و FAW را جزو برندهای پر طرفدار بازار ایران عنوان کرد و افزود: نتیجه بررسی محصولات این برندهای چینی و مقایسه با خودروهای مشابه غیر چینی نشان می دهد که فاصله این خودروها با هم بسیار کم است و چینی ها با کمی تغییر در ساخت و کیفیت می توانند رقبای کره ای و ژاپنی را از دور خارج کنند.

کلمات کلیدی خبر : چری خودروی چینی
-->