پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/29 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 908083 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2946255
کد خبر : 130984 تاریخ ثبت : 1395/10/12 11:02 نظرات تایید شده : 8
عبدالرسول میگلی‌نژاد

تفاهم‌نامه واگذاری عمارت ملک به شهرداری بوشهر به کجا انجامید

عمارت تاریخی ملک در محله بهمنی شهر بوشهر که در سال های اخیر با 20 هزار متر مربع زمین مالکیت آن از طرف وراث این تجار عصر قاجار به سازمان میراث فرهنگی بوشهر واگذار گردید، از معدود عمارت های تاریخی بوشهر است که به دلیل اسکان تعدادی از خانواده های بی بضاعت، میراث فرهنگی از امکان بازسازی و مرمت آن باز ماند.

در نتیجه با پیشنهاد مدیرکل سابق میراث فرهنگی استان و موافقت شهرداری قرار شد که عمران و ساخت و ساز این عمارت تاریخی به شهرداری واگذار شود.

بر اساس تفاهم نامه ای که بین میراث فرهنگی و شهرداری بوشهر منعقد گردید، قرار بود با موافقت سازمان میراث فرهنگی کشور تا دی ماه مقدمات انتقال و واگذاری ملک مذکور به شهرداری انجام پذیرد که متاسفانه تا این تاریخ اقدامی انجام نگرفته است.

از سرپرست و مسئولین میراث فرهنگی انتظار می رود که برای پاسخگویی به افکار عمومی و دوستداران میراث فرهنگی بوشهر هر چه زودتر تکلیف این تفاهم نامه را تعیین نمایند.

اتفاقی که در زمان رسانه ای شدن آن موجی از امید را برای تعیین تکلیف این عمارت تاریخی پیش آورد، اما اینک در هاله ای از ابهام قرار گرفته است.