پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 9000595
کد خبر : 130277 تاریخ ثبت : 1395/10/7 12:03 نظرات تایید شده : 15
امان الله شجاعی

دروازه ی پیروزی

غوغای اختلاف نظر در محافل، و نوشته های غم زای مایوس کننده در پایگاه های خبری و شبکه های اجتماعی نا خود آگاه  آدم را به یاد جنگ های صد ساله ی اروپای قبل از تشکیل "دول متحد" می اندازد که به جنگ همه با هم معروف شده است.

در این گیر و دار، آنچه به مسلخ می رود افکار و اندیشه است.

اگر اصلاح طلبان واعتدالیون عزم بر آن دارند که در انتخابات نیز به وحدت نظر نرسند و به این رفتار ادامه دهند، شک نداشته باشند که با ارایه ی دو لیست، هر دو گروه طرفدار دولت، به سخت ترین شکل، شکست خواهند خورد (آن هم شکستی تاریخی). زیرا اختلاف نظر و شکاف بین دو گروه طرفدار دولت به مثابه "دروازه ی پیروزی" برای احزاب اصولگرا خواهد بود.

برای اصلاح طلبان مایه ی بسی سر فکندگی و برای احزاب اصولگرا جای بسی افتخار خواهد بود که حدود سی هزار نفر با ارایه ی دو لیست در مقابل حدود چهارده هزار نفر با ارایه ی یک لیست در انتخابات محلی، شکستی تاریخی را در تاریخ انتخابات بوشهر به ثبت برسانند.

طرفداران دولت چنانچه در انتخابات ریاست جمهوری دو ستاد داشته باشند و در دو محل جداگانه تبلیغ نمایند، بی شک به اقتدار و هیمنه ی آن ها در انتخابات ریاست جمهوری نیز لطمه خواهد زد و ریزش آرا را در پی خواهد داشت.

در نتیجه تنها راه پیروزی قطعی در هر دو مورد (ریاست جمهوری وشورا)، اتحاد و یکپارچگی طرفداران دولت با "یک لیست و یک ستاد" است.