پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 9534146 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/10/09 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2783913
کد خبر : 130271 تاریخ ثبت : 1395/10/7 11:34 نظرات تایید شده : 1

هشدارهای گاز بوشهر برای فصل زمستان

خلیج فارس: رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان بوشهر از لزوم توجه هرچه بیشتر همشهریان به مصرف ایمن و بهینه گاز همزمان با فصل سرد خبر داد و افزود: در هنگام برودت هوا، استفاده از وسایل گرمایشی گسترش می یابد که همین امر لزوم توجه هرچه بیشتر به نکات ایمنی و نیز مصرف به اندازه گاز را ضروری می سازد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ عباسی با بیان مطلب فوق افزود: استفاده نامناسب از بخاری ها بدون رعایت نکات ایمنی یکی از مهم ترین مشکلاتی است که در فصل سرد با آن روبرو هستیم که در این ارتباط لازم است مشترکین به اصول ایمنی توجه بیشتری  نمایند.

وی ادامه داد: هم استانی های عزیز قبل از استفاده از بخاری ها می بایست از سالم بودن دودکش ها اطمینان حاصل نمایند که به منظور حصول این اطمینان می توانند شی سنگینی را به بندی متصل نموده و آن را از ابتدای دودکش رد نمایند، چنانچه از سوی دیگر دودکش این شی دیده شود بنابراین دودکش سالم می باشد، همچنین ایشان می توانند یک دستمال کاغذی را در ابتدای ورودی دودکش آتش زده، درصورتیکه بخار حاصل از آن از دودکش بالا رفت نشانه سالم بودن دودکش می باشد.

ایشان همچنین اظهار داشت: دودکش های استفاده شده در بخاری ها حتما باید استاندارد و H شکل باشند چرا که امر باعث می گردد بوران باد و گرد و خاک اختلالی در عملکرد دود کش ایجاد ننماید.

وی در ادامه از جانمایی مناسب وسایل گازسوز بعنوان یکی دیگر از نکات ایمنی مهم یادکرده و بیان داشت: باید توجه داشت که وسایل گازسور و گرمایشی در مکانی مناسب قرار گیرند تا از بروز کمترین حادثه پیشگیری شود، بطور مثال اجاق گازها نباید زیر پنجره، بخاری ها نباید کنار پرده ها و آبگرمکن ها نباید در فضاهای محدودی نظیر دستشویی ها و حمام ها تعبیه شوند.

عباسی همچنین علاوه بر تاکید بر لزوم استفاده از بخاری و اجاق گازهای ترموکوپل دار اظهار داشت: وسایل گازسوز باید طوری نصب شده که نیاز به شیلنگ طولانی نداشته باشند و حداکثر طول شیلنگ مورد استفاده شده در این وسایل 120 سانتی متر می باشد.

ایشان همچنین خاطرنشان نمود: چنانچه مشترکین عزیز قصد ترک منزل و یا مسافرت را داشته، پیش از خروج از منزل شیر اصلی گاز را ببندند.

وی همچنین با تأکید براینکه هر وسيله گاز سوز لزوماً بايد داراى يك شير مصرف و دودكش مستقل باشد خاطرنشان کرد: در صورت تعويض وسايل گاز سوز و خريد وسيله نو حتماً از استاندارد بودن آن اطمینان حاصل شود.

رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان بوشهر در انتها با قدردانی از مشترکین در اجرا و رعایت نکات ایمنی، بیان داشت: استان بوشهر جزء یکی از ایمن ترین استان های کشور در زمینه حوادث مشترکین می باشدکه امیدداریم با اقدامات آموزشی و فرهنگی در دست اجرا همچنان شاهد تداوم این روند باشیم.

 

کلمات کلیدی خبر : گاز هشدار عباسی
-->