پویاسامانه

کد خبر : 126860 تاریخ ثبت : 1395/9/13 11:55 نظرات تایید شده : 3
به بهانه درخشش مهدي قائدي

باشو غريبه بزرگ ایرانجوان!

عبدالصمد ابراهيمي

قصه بايد از چنين جايي شروع شود. جبر جغرافياي غني اما محروم جنوب يا هيولاي جنگ تو را از سرزمينت دور كند.كاميوني بايد باشد كه "باشو" را بهرام بيضايي به درون آن بفرستد و خوابي سر برسد و باشو را برساند به مزرعه سرسبز"نايي جان".

اين روزها در تركيب ايرانجوان بوشهر پسركي با هويت اصيل جنوبي غوغا مي كند.ريز نقش خوش تكنيك و باهوش.هفده سالگي را رد نكرده كه سر همين گردنه سن و سال ،خودش را آرام آرام بالا و بالاتر مي كشد.مهدي قائدي؛ باشو فوتبال بوشهر.

اگر همه چيز به قاعده بود ، شهر و ديار قائدي در ليگ برتر نماينده داشت و او در همان تيم خود را بيشتر و بهتر نشان مي داد. حالا اما اينگونه نيست و او بايد كاميوني بيابد،درون كاميون دراز بكشد ،بخوابد و به جايي برسد كه "باشو" رسيد.جايي امن !جايي  كه نايي جان مي گفت:"سياه که هیسی، لالم که هیسی، اسمم که ناری... هر آدمی زایی یه اسمی داره، اونی که ناره غول صحرایه!"

نايي جان زبان باشو را نمي فهميد.باشو هم زبان نايي جان را.غول صحرا! پسرك ريز نقش فوتبال بوشهر مي تواند غول فوتبال مان باشد.حصار چراغ جادو را كه بشكند قادر به هر كاري در اين فوتبال خواهد بود.فقط كافي است خودش بخواهد و افعي حاشيه ها او را نبلعد.همين.

پ ن:نمايش خيره كننده قائدي مقابل سپيد رود كاش او را به تيم ملي جوانان برساند.

-->