پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 27494610 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 23410843
کد خبر : 125727 تاریخ ثبت : 1395/9/3 12:52 نظرات تایید شده : 0

کودکان بوشهری مبتلا به سوءتغذیه حمایت می شوند

خبرگزاری فارس: بیش از 2 هزار کودک مبتلا به سوء تغذیه در بوشهر سبد غذایی دریافت کردندخلیج فارس: مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر از پرداخت 8 میلیارد و 602 میلیون ریال سبد غذایی به 2 هزار 300 کودک زیر 5 سال دچار سوء تغذیه تحت حمایت کمیته امداد استان در سال جاری خبر داد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از فارس؛ احمد لطفی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بسیاری از مشکلات و بیماری‌های کودکان ناشی از سوء تغذیه است، گفت: کمیته امداد استان بوشهر در این زمینه با توزیع سبد غذایی برای تأمین ‌بخشی از نیازهای غذایی کودکان زیر پنج سال دچار سوء تغذیه، گام برداشته است.

وی با اشاره به اینکه حفظ سلامت مددجویان به خصوص کودکان دچار سوء تغذیه یکی از برنامه‌های مهم کمیته امداد است، افزود: در همین زمینه در هفت ماهه نخست سال جاری 8 میلیارد و 602 میلیون ریال سبد غذایی به 2 هزار 300 کودک زیر 5 سال دچار سوء تغذیه تحت حمایت در سال جاری پرداخت شد.

لطفی سرانه تغذیه برای هر نفر را 784 هزار ریال عنوان کرد و افزود: توزیع سبد غذایی برای کودکان مبتلا به سوء تغذیه خانوارها با حضور والدین آنها و با هماهنگی مرکز بهداشت هر شهرستان انجام می‌شود.

وی این سبدهای غذایی را شامل برنج، ماکارونی، عدس، پنیر، سویا، روغن و شکر دانست که بین خانواده‌های این کودکان توزیع می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه این سبد غذایی با هدف بهبود شاخص‌های سلامت و وضعیت تغذیه کودکان خانواده‌های نیازمند انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: این سبد غذایی به کودکانی تعلق می‌گیرد که دچار اختلال رشد یا سوءتغذیه هستند و بر اساس ارزیابی حمایتی توسط کمیته امداد عدم تمکن مالی و استحقاق وی به اثبات رسیده باشد.

لطفی گروه هدف در طرح تغذیه کودکان را در محدوده سنی 6 ماهه تا زیر 5 سال عنوان کرد و افزود: هر کودک به محض ورود به طرح و بهره‌مندی از آن باید حداقل طی 2دوره 6 ماهه (مجموعا 1سال)تحت پوشش طرح بوده تا مراتب پایش رشد آن به صورت کامل انجام و شرایط رفع سوء تغذیه وی با تأیید مراکز بهداشتی، درمانی (پس از مهلت 1ساله) محرز شود.

-->