پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 9534159 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/10/09 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2783926
کد خبر : 125296 تاریخ ثبت : 1395/9/1 08:32 نظرات تایید شده : 0

سارکوزی بخت ریاست جمهوری را از دست داد

خلیج فارس: نیکلاس سارکوزی، رئیس جمهوری سابق فرانسه با قبول شکست در انتخاباتی حزب راست میانه جمهوری‌خواه، از نامزدی فرانسوآ فیون حمایت کرده است. دیگر کاندیدای نامدار این رقابت درون حزبی، آلن ژوپه، نخست‌وزیر سابق این کشور است.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از فرارو؛  در حالی که تنها پنج ماه به انتخابات ریاست جمهوری فرانسه باقی مانده، حامیان حزب راست میانه "جمهوریخواهان"، مهم‌ترین حزب مخالف دولت در این کشور در جریان انتخاباتی مقدماتی کاندیدای خود را برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری در سال آینده انتخاب می‌کنند.

سارکوزی بخت ریاست جمهوری را از دست داد
نیکلا سارکوزی (راست)، رئیس جمهور سابق، فرانسوا فیون (وسط) و آلن ژوپه از نخست وزیران سابق


هفت کاندیدا برای کسب نمایندگی حزب جمهوریخواهان در این انتخابات رقابت می‌کنند.

انتخاب کاندیدای جمهوریخواهان برای شرکت در مبارزات ریاست جمهوری در دو مرحله صورت می‌گیرد.

در پایان مرحله اول فرانسوآ فیون که میانه‌روترین چهره در میان سه کاندیدای اصلی است، بیشترین آرا را به خود اختصاص داد و آلن ژوپه دوم شد.

اکنون فیون و ژوپه (نفرات اول و دوم انتخابات امروز) در دور دوم که یک هفته بعد برگزار می‌شود، با هم رقابت خواهند کرد.

برنده نهایی که کاندیدای حزب جمهوریخواهان خواهد بود، احتمالا باید در مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری با مارین لوپن، رهبر حزب راستگرای جبهه ملی فرانسه رقابت کند.

با توجه به محبوبیت پایین حزب حاکم سوسیالیست، ظاهرا باقی ماندن کاندیدایی از احزاب چپ‌گرا در دور اول انتخابات ریاست جمهوری غیرمتحمل بنظر می‌رسد و نظرسنجی‌ها حاکی است که نامزد جمهوری‌خواهان از شانس زیادی برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده برخوردار است.

 
-->