پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 4885797 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 10022713
کد خبر : 125022 تاریخ ثبت : 1395/8/28 16:35 نظرات تایید شده : 0

امام جمعه تهران: نباید از عربده‌کشی‌های امریکا ترسید

خلیج فارس: امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: نباید از عربده کشی های آمریکا و مستکبرین ترسید و در مقابل بدمستی‌های آنها عقب نشست.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از فرارو؛ آیت‌الله محمد امامی‌کاشانی امام‌جمعه موقت تهران در خطبه‌های نمازجمعه امروز پایتخت با اشاره به مسئله انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند ما به موضوع انتخابات ریاست جمهوری آمریکا وارد نمی شویم و برای ما هیچ کدام از آنها تفاوت ندارند. آنچه برای ما اهمیت دارد این است که آمریکا تاکنون در قبال ایران و کشورهای اسلامی چه کرده است؟ دولت آمریکا با ملت خود نیز کاری کرده که امروز به گرفتاری های اقتصادی و اخلاقی افتاده است.
 
امام جمعه موقت تهران افزود: امروز آمریکایی ها با تمام وقاحت می گویند ایران را تحریم کردیم و به سازمان ملل نامه می نویسند و ایران را حامی تروریسم می دانند ولی خودشان بمب خوشه‌ای در یمن می ریزند و کوچک و بزرگ را به خاک و خون می کشند.
 
امامی کاشانی با بیان اینکه تمام جنایات امروز دنیا از آمریکایی ها و دنیای استکبار نشأت می گیرد، گفت: داعش و تروریست ها را اینها تربیت کرده اند؛ امروز یمن، سوریه، عراق و از طرفی افغانستان گرفتار تروریسم است. پدر و مادر تروریسم، دنیای استکبار است؛ تروریست‌ها زاده و تولد یافته مستکبرین عالم هستند.
 
وی در ادامه با تاکید بر اینکه انتظار فرج امام زمان(عج) با صبر و عبادت حاصل می شود، افزود: صبر به معنای این است که استقامت داشته باشیم. نباید از عربده کشی های آمریکا و مستکبرین ترسید و نباید در مقابل بدمستی های آنها عقب نشست.
 
امام جمعه موقت تهران گفت: همانطوری که رهبر انقلاب فرمودند باید در مقابل استکبار ایستادگی کنیم و خسته هم نشویم و فکر نکنیم این‌ها برای خودشان کسی هستند. باید بر خدا و نصرت پروردگار تکیه داشته باشیم.
 
امامی کاشانی تصریح کرد: امروز مستکبرین در دنیا مفتضح هستند و خودشان را هم به افتضاح می‌کشانند. به عنوان مثال انتخابات اخیر آمریکا با حضور اقلیت این کشور برگزار شد و اکثریت مردمشان پای صندوق های رای نیامدند. این مساله نشان می‌دهد که نظر و دیدگاه دنیا چیست.
 
خطیب جمعه تهران در بخش‌ دیگری از خطبه‌های این هفته نمازجمعه تهران با اشاره به وضعیت آلودگی هوای تهران و کلانشهرها با تاکید بر اینکه همه باید در مقابل این هوا مواظبت کنیم، از مردم خواست که از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند و نسبت به سال‌خوردگان و بیماران در شهرهای بزرگ ترحم و مراقبت نمایند.
 
وی با بیان اینکه نباید نسبت به جامعه بی‌اعتنا باشیم، توجه‌ به حق مردم را ارزش دادن به انسان‌ها عنوان و اظهار کرد: باید همه وسایل نقلیه که در خیابان‌ها تردد می‌کنند، سالم باشند و هوا را آلوده نکنند.
 
آیت الله امامی کاشانی خطیب موقت نماز جمعه تهران همچنین در خطبه‌های سیاسی این هفته با اشاره به اهمیت راهپیمایی اربعین حسینی اظهار کرد: اربعین و زیارت امام حسین (ع) یک شعار دینی است که این شعار در برابر حرکات استکبار دارای عظمت و بسیار آموزنده و ارزشمند است.
 
وی با تاکید بر اینکه انعکاس حضور جمعیت عظیم راهپیمایی اربعین حسینی انعکاسی در مقابل همه جنایت‌های استکباران دنیاست، از نیروهای نظامی و انتظامی عراق به دلیل خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی تقدیر و تشکر کرد.
کلمات کلیدی خبر : امریکا نماز جمعه تهران
-->