پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/13 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2324820 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3315936
کد خبر : 120734 تاریخ ثبت : 1395/7/28 23:17 نظرات تایید شده : 0

دیدار معاون وزیرخارجه برزیل با همتای ایرانی در تهران

خلیج فارس: "فرناندو ژوزه مارونی دی آبرو" معاون وزیر خارجه برزیل در امور خاورمیانه و آفریقا که برای رایزنی پیرامون تحولات منطقه به تهران سفر کرده است، با جابری انصاری معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.
به گزارش «خلیج فارس» به نقل از ایسنا؛ در این دیدارمعاون وزیر خارجه برزیل با اشاره به روابط کشورش با بیشتر بازیگران منطقه غرب آسیا ،تاکید کرد : جمهوری اسلامی ایران بازیگری مهم و دارای اهمیت ژئوپولتیک در منطقه می باشد و تقویت همکاری و رایزنی ها با تهران برای برزیل حائز اهمیت است.
معاون وزیر خارجه برزیل با تاکید بر ضرورت یافتن راه حل سیاسی برای بحرانهای منطقه گفت: گرچه برزیل از منطقه دور است اما آمادگی دارد به یافتن راه حل سیاسی برای مشکلات منطقه کمک کند.
معاون وزیر امور خارجه کشورمان نیز در این دیدار تحولات جاری منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا را پرشتاب و عمیق دانست و افزو:د تناقض منافع بازیگران مختلف باعث پیچیده تر شدن وضعیت جاری در منطقه شده است.
جابری انصاری با اشاره به رشد پدیده تروریسم در منطقه و جهان و شکل گیری مفهوم جدیدی تحت عنوان "اشغال تروریستی" اظهار داشت :برخی بازیگران استفاده ابزاری از تروریسم را در دستور کار خود قرار داده اند غافل از اینکه تروریسم در یک نقطه محدود نمانده و گروههای تروریستی پروژه های خود را دارند که پیامدهای منفی آن دامنگیر کشورهای حامی تروریسم هم خواهد شد.  
 معاون وزیر امورخارجه افزود: جمهوری اسلامی ایران در سیاست خارجی خود برای برزیل اهمیت خاصی قائل است و در این چارچوب آمادگی داریم در خصوص مسائل منطقه ای و بین المللی رایزنی و تبادل نظر مشترک داشته باشیم.
جابری انصاری گفت :رویارویی های جاری در منطقه، سیاسی و قابل حل است و نه مذهبی - طائفه ای. اما برخی اصرار دارند با تبلیغات دروغین و ارائه تصویر طائفه ای از بحران، اهداف و منافع تاکتیکی خود را دنبال کنند، در حالی که نتیجه چنین سیاستی، تبدیل اختلافات و رویارویی های موجود در منطقه به بحران های حل ناشدنی است .