پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/13 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1327392 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2320818
کد خبر : 119545 تاریخ ثبت : 1395/7/19 10:37 نظرات تایید شده : 0

بهبود در ضریب اطمینان و پایداری برق پالایش گاز جم

خبرگزاری فارس: بهبود در ضریب اطمینان و پایداری برق شرکت پالایش گاز فجر جمخلیج فارس: مهندس ارشد واحد ابزاردقیق شرکت پالایش گاز فجر جم گفت: با انجام عملیات نصب برد کنترلی بر روی دیزل ژنراتورهای اضطراری پالایشگاه، بهبود در ضریب اطمینان و پایداری برق محقق شد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از فارس؛ حجت هشیار خانی صبح امروز در جمع خبرنگاران در جم افزود: با اجرای این طرح ضریب اطمینان و پایداری برق پالایشگاه در زمان استارت و روشن شدن دیزل‌ها بهبود یافته است.

وی اضافه کرد: اکنون عیب‌یابی و رفع اشکال از سیستم کنترل سوخت دیزل‌ها بصورت سیستمی انجام می‌شود و این روند بر پایداری شبکه برق تاثیر مهمی خواهد گذاشت.

مهندس ارشد واحد ابزاردقیق شرکت پالایش گاز فجر جم گفت: در گذشته در صورت قطع کلی برق پالایشگاه دیزل ژنراتورهای اضطراری باید بصورت دستی و توسط اپراتور استارت زده می‌شد که با نصب برد کنترلی این مشکل مرتفع شده است.

وی افزود: با انجام این عملیات و نصب برد کنترلی همچنین انتظار می‌رود قدرت مانور و بازدهی سیستم برق اضطراری شرکت بالاتر رود و از نظر ایمنی و فنی نیز این کار توجیه بسیار خوبی دارد.

هشیارخانی ادامه داد: تمامی موارد فنی و ایمنی کار که در این طرح باید مدنظر قرار گیرد، به دقت انجام شده است و کار براساس نقشه‎های مورد نظر به خوبی پیش رفته است.

وی تصریح کرد: عملیات اجرایی این کار مهم که از ابتدا بصورت پیشنهاد در نظام مشارکت پالایشگاه مطرح شد با نظارت واحد ابزار دقیق آغاز شده است  و اگر در زمستان پیش رو قطعی برق یا اختلالی در شبکه داشته باشیم در کمترین زمان ممکن برق پالایشگاه دوباره به سرویس بازخواهد گشت.کلمات کلیدی خبر : حجت هشیار خانی گاز جم برق