پویاسامانه

کد خبر : 119364 تاریخ ثبت : 1395/7/18 09:27 نظرات تایید شده : 0

شور حسینی در دانش‎آموزان گناوه‎ای+تصاویر

خلیج فارس: دانش آموزان شهرستان گناوه در غم شهادت جانسوز حضرت اباعبدالحسین(ع) و یاران باوفایش در حماسه کربلا در آیین های ویژه ای باشور خاصی به سوگواری و عزاداری پرداختند.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از ایرنا؛ دانش آموزان این منطقه با فرارسیدن ماه محرم همگام با دیگر اقشار جامعه بصورت خودجوش با سیاه پوش کردن فضاهای آموزشگاه های خود و اجرای برنامه های مذهبی که عمده آنها مداحی و سینه و دمام زنی سنتی است، ارادت خالصانه خود را به اهل بیت(ع) ابراز می دارند. 

در آیینی که به همین مناسبت باحضور دانش آموزان دبیرستان شهید یوسف تیموری به همراه مسئولان شهرستان و مربیان در جوار یادمان شهدای گمنام گناوه برگزار شد، دانش آموزان با دردست داشتن پرچم های عزا و بستن پیشانی خود به شعار لبیک یا حسین، به سوگواری پرداختند.

مدیر این آموزشگاه گفت: دانش آموزان این مدرسه همواره در مناسبت های مذهبی و ملی بویژه ماه محرم و صفر خودجوش و باعشق و علاقه وافری به برپایی آیین های عزاداری در سطح آموزشگاه و اماکن مذهبی می پردازند.

کورش خرم آبادی افزود: از آغاز ماه محرم برنامه های مختلفی با محوریت تبیین اهداف قیام عاشورا در صبحگاه و باحضور وعاظ و روحانیون در این آموزشگاه اجرا شده است.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر با جمعیتی بیش از 92 هزارنفر جمعیت دارای 17 هزار دانش آموز است.

 

کلمات کلیدی خبر : کورش خرم آبادی شور حسینی
-->