پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 32459478 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 51752461
کد خبر : 118948 تاریخ ثبت : 1395/7/14 18:54 نظرات تایید شده : 0

تقدیر وزیر بهداشت در پی نخستین انتقال هوایی عضو از بوشهر به تهران

خلیج فارس: وزیر بهداشت از تلاشگرانی که قلب یک بیمار مرگ مغزی را هزار کیلومتر آن‌سوتر در سینه جوانی به تپش درآوردند تقدیر کرد و گفت: دروازه‌ای جدید پس از ۴۷ سال روی نیازمندان دریافت عضو گشوده شد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از مهر؛ پیرو انجام اولین انتقال هوایی عضو پیوندی در کشور و عمل پیوند قلب از بیمار مرگ مغزی ۱۴ ساله در بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر و تلاش تیم فراهم آوری پیوند برای پیوند آن به یک جوان نیازمند عضو در بیمارستان امام خمینی تهران، وزیر بهداشت در پیامی از همه تلاشگرانی که با انجام کار گروهی دقیق، موفق شدند زندگی و جانی دوباره را به یک جوان هدیه دهند، قدردانی کرد.

سید حسن قاضی زاده هاشمی در این پیام عنوان کرد: با همت بلند گروهی از تلاش‌گران حوزه سلامت، نخستین انتقال هوایی عضو پیوندی در کشور رقم خورد و پس از ۴۷ سال، دروازه‌ای جدید و افقی سراسر نور بر روی نیازمندان به دریافت عضو گشوده شد.

وی اضافه کرد: کلمات قاصرند از بیان آنچه در این عرصه روی می‌دهد و ترسیم عظمت آنچه بندگان خوب خدا از خود به یادگار می‌گذارند. مهرماه ۱۳۹۵ اما در خاطر یکایک ما جاودان شد؛

وزیر بهداشت ادامه داد: روزی که شاهد یک کار گروهی دقیق و بی‌نظیر بودیم؛ همراهی و تلاش پرسنل سازمان هواپیمایی کشوری، کادر پرواز، اعضای تیم فراهم دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر و دانش و تجربه جراحان ایرانی، قلب یک بیمار مرگ مغزی را در قریب به هزار کیلومتر آن‌سوتر در سینه جوانی به تپش درآورد و زندگی و جانی دوباره به یک انسان بخشید.

وی افزود: بر خود لازم می‌دانم از تمام آنها که در این اقدام الهی سهمی داشته‌اند، به‌ویژه جناب آقای دکتر ایازی، معاون محترم اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سپاسگزاری کرده، توفیق روزافزون، سلامت و سربلندی برای این بزرگواران آرزو نمایم.

در این گزارش، براساس هماهنگی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با دانشگاه علوم پزشکی بوشهر مقرر شد در سفر وزیر بهداشت به استان بوشهر از خانواده های اهدا کننده عضو در سال ۱۳۹۵ به ویژه خانواده محمد جواد نظری نیا تقدیر شود.