پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 9028728 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/10/09 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2281698
کد خبر : 117735 تاریخ ثبت : 1395/7/5 11:15 نظرات تایید شده : 0

محسن رضایی: جنگ در سال ۶۱ و ۶۲ به خارگ منتقل شد

http://media.mehrnews.com/d/2016/09/26/3/2221502.jpgخلیج فارس: دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: جنگ در سال ۶۱ و ۶۲ به خارگ منتقل شد و عراق با بمباران‌های پیاپی نمی‌خواست حتی یک بشکه نفت صادر شود ولی با مقاومت مردم و کارکنان نفت به هدفش نرسید.

به گزارش «خلیج فارس»؛ محسن رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در خارگ اظهار داشت: خارگ از روز اول و تا آخرین روز جنگ زیر بمباران بود. این جزیره که یکی از مهمترین جزایر ایران و شاهرگ اقتصادی ایران اسلامی در صادرات نفت است در دوران جنگ نقش مهمی داشت.

وی افزود: در سال‌های ٦١ و ٦٢ جنگ به جزیره خارگ منتقل شد و رژیم بعث عراق قصد داشت جلوی صادرات نفت ایران را بگیرد و صدام اعلام کرد که اجازه صادرات حتی یک بشکه نفت ایران را نمی‌دهیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: کارکنان شرکت نفت و اهالی جزیره خارگ جانفشانی بسیار بزرگی کردند و اجازه ندادند دشمن به هدف خودش برسد.

سرلشکر رضایی با اشاره به خرید ده‌ها هواپیماها توسط عراق با مدرن‌ترین وسایل برای بمباران خارگ، ادامه داد: هواپیمای بسیار دقیقی نیز از فرانسه خریداری کردند و می‌آمدند و این جزیره را بمباران می‌کردند.

وی بیان کرد: در یک مقطع جنگ به صورت کامل بین خارگ و نیروی هوایی ارتش عراق منتقل شد و سعی می‌کردند که با موشک این قطب اقتصادی را سرنگون کنند.

فرمانده دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: مقاومت مردم خارگ و به‌ویژه کارکنان شرکت نفت باعث شد که تاسیسات رو پا بماند و بلافاصله پس از بمباران‌های شدید رژیم بعثت عراق، این تاسیسات را مجدد آماده بهره‌برداری می‌کردند.

وی گفت: این رویدادها یکی از صحنه‌های فراموش نشدنی ایثار و مقاومت در جزیره خارگ و تاریخ دفاع مقدس است.

 

-->