پویاسامانه

کد خبر : 116863 تاریخ ثبت : 1395/6/29 15:26 نظرات تایید شده : 0

پیوستن 2 شناور ساخت داخل به ناوگان نیروی دریایی سپاه

خلیج فارس: دو فروند شناور ساخت داخل امروز به ناوگان نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بندرعباس پیوست.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از خبرگزاری صداوسیما؛ فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: با پیوستن شناور شهید ناظری، نیروی دریایی سپاه از نیرویی با بُرد و ماندگاری کم در دریا، به نیرویی دوربُرد و ماندگار در پیمایش دریایی در آب های دور تبدیل شد.

سردار مرتضی زارعی افزود: شناور شهید ناظری که در موسسه شهید محلاتی بوشهر طراحی و ساخته شده است، با یک مرتبه سوخت گیری ، قابلیت اعزام به دریای سرخ و مدیترانه را دارد.

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: شناور تمام ایرانی شهید ناظری پنجاه و پنج متر طول، چهارده متر عرض و پانزده متر ارتفاع دارد که با قابلیت حمل صد نیرو ، شناوری بالگردبَر نیز محسوب می شود.

سردار مرتضی زارعی افزود: پایداری در دریای مواج و ماندگاری طولانی سبب می شود تا انواع شلیک ها از این شناور دقیق تر و با بُردی طولانی تر آتش شوند.

دریانوردی طولانی از دیگر ویژگی های شناور چند منظوره شهید ناظری است.

شناور سار هم دیگر شناور ایرانی بود که امروز در آبهای ساحلی خلیج فارس در بندرعباس به ناوگان نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیوست.

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: شناور سار در موسسه شهید درویشی بندرعباس طراحی و ساخته شده است.

سردار مرتضی زارعی افزود: خط تولید شناور سار که با هدف امداد و نجات دریایی راه اندازی شده، در هرمزگان بومی است.

وی گفت: این شناور برای عملیاتهای امداد و نجات در خلیج فارس و دریای عمان کاربرد دارد.

 

 

کلمات کلیدی خبر : نیروی دریایی سپاه شناور
-->