پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21697193 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20061494
کد خبر : 114520 تاریخ ثبت : 1395/6/11 20:34 نظرات تایید شده : 1

خبرهای شهردار دیّر از پروژه‌های عمرانی

خلیج فارس: شهردار دیر گفت: از مجموع 24میلیارد ریال بودجه عمرانی پارسال این شهرداری فقط 2 میلیارد ریال تخصیص پیدا کرد و امسال نیزاین بودجه 26 میلیارد ریال است که 20 میلیارد ریال آن مربوط به مطالبات سال گذشته است.

به گزارش «خلیج فارس»؛ رحیم جمالی در جلسه شهردار و اعضای شورای اسلامی با اصحاب رسانه شهر دیر افزود:بودجه پیش بینی شهرداری در سال جاری 80 میلیارد ریال است که باتوجه به درآمدزایی جدید تصمیم داریم این رقم را به 120 میلیارد ریال افزایش دهیم.

وی یادآورشد:رویکرد مدیریت شهری تامین فضای سبز درون شهری و آسفالت کوچه ها در قالب ارائه خدمات ماندگار به شهروندان است.

http://img8.irna.ir/1395/13950611/82213269/82213269-70985244.jpg

شهردار دیر اظهارداشت:بهبود مبلمان شهری در گرو آسفالت معابر و کوچه هاست و اکنون در شهر دیر چهار پیمانکار مشغول آسفالت کوچه ها هستند.

جمالی اضافه کرد: روکش دوم آسفالت بلوارشهید بهشتی، روکش آسفالت خیابان حجاب و همچنین پیاده روسازی خیابان ها درمهرماه شروع می شود.

شهردار دیرافزود: برای نظارت و دقت لازم در امور ساختمانی صدور پروانه های ساختمانی از حالت دستی خارج و اکنون بصورت اتوماسیون انجام می شود و تمام قراردادها از شفافیت برخوردار است.

وی گفت: احداث زمین های چمن شهری و پارک محله ای، بهبود خدمات شهری، ساماندهی بازار ماهی فروشان، پیگیری موضوع وصول عوارض قانونی شهرداری از شرکت متانول، ساماندهی میدان های اصلی شهر و ورودی غربی جز برنامه اولویت دار شهرداری دیر است که برخی انجام شده و برخی در دست مطالعه و بررسی است.

رییس شورای اسلامی شهر دیر نیز گفت: افزون بر احداث پل خلیج فارس، خیابان شهید مهدوی، سعدی و نظامی نیز آسفالت شده است.

رجب شعرانی افزود: سیراف انرژی عوارض خود را بصورت اقساط ماهانه پرداخت می کند اما شرکت متانول پیگیر کار هستیم که عوارض پرداخت کند.

وی یادآورشد: عوارض ته لنجی که از شناورهای باری گرفته می شود در جای مشخص و برای خدمات دهی بهتر به مردم هزینه می شود.

رییس شورای اسلامی شهر دیر گفت: برای بهبود فضای سبز پارک ساحلی به وسعت سه هکتار شروع شده و کوهستان پارک به وسعت 100 هکتار در جاده کمربندی در دستور کار است.

وی در رابطه با مناسب نبودن جایگاه ماهی فروشان در شهر افزود: برای ساماندهی به وضعیت بازار ماهی فروشان با شیلات توافقی صورت گرفته که این بازار به سوله مستقر در شیلات انتقال یابد.

شعرانی در رابطه با نبود هتل اقامتی در شهر دیر اظهارداشت: برای راه اندازی هتل سه ستاره و هتل رستوران با بخش خصوصی به توافقی رسیده ایم .

وی در خصوص دیدگاه استاندار بوشهر در رابطه با اصلاح محدوده پارس شمالی گفت: اصلاح محدوده پارس شمالی نباید منجر به ضایع شدن حقوق مردم شهرستان شود و برخی تاسیسات از محدوده این شهرستان به جای دیگری انتقال داده شود.

رییس شورای اسلامی دیر ضمن تقدیر از تلاش شهردار دیر ادامه داد: بودجه شهرداری کافی نیست اما بیش از بودجه کارهای عمرانی انجام شده است.
یکی از اعضای شورای اسلامی شهر دیر گفت: شرکت متانول باید عوارض شهرداری پرداخت کند و این حق مسلم مردم است که مسئولان شهرستان و استان در این زمینه یاری گر شورا و شهرداری باشند.

طالب عاشوری افزود: جانمایی اورژانس هوایی سال 82 در محدوده شهرستان دیر فنس کشی شده اما در هفته دولت امسال عملیات اجرایی آن در شمال استان آغاز شده است که برای مردم شهرستان دیر سوال برانگیز شده است.

حبیب اسدی یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر دیر گفت: کمک به تیم های ورزشی، کمک به آیین های ملی،مذهبی، راه اندازی سایت و سامانه پیامکی شورا، احداث سن روباز در پارک ساحلی برای انجام مراسم و حمایت از برنامه هفته فرهنگی دیر در شهر تهران از سوی شورای اسلامی شهر انجام گرفته است.

صدیقه کنگانی یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر دیر گفت: نبود سرانه فضای سبز برای بانوان، کتابخانه و پارک مختص بانوان از مشکلات بانوان این شهر است .

منبع: ایرنا

 

-->