پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1607052 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 6754321
کد خبر : 109934 تاریخ ثبت : 1395/5/10 16:18 نظرات تایید شده : 0

صفایی فراهانی: می‌خواهند القاء کنند حقوق 30 میلیونی بزرگتر از فساد 3 هزار میلیاردی است

خلیج فارس: یک فعال سیاسی و کارشناس و مسائل اقتصادی می گوید:می‌خواهند در ذهن مردم این فرضیه را القاء کنند که پرداخت ماهانه حقوق 30 میلیون تومان بزرگتر از فساد 3 هزار میلیارد تومانی است.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از جماران؛ محسن صفایی فراهانی درمورد مطرح شدن موضوع حقوق‌های نجومی با اهداف سیاسی و تضعیف دولت روحانی پیش از انتخابات، گفت: عدو شد سبب خیر اگر خدا خواهد؛ بحثی که جناح مخالف دولت شروع کردند و روی آن تبلیغ و آگراندیسمان می­کنند، فرصت خوبی است، چرا که رسانه‌ها برای پرداختن به مساله فسادهای مالی، اداری و حکومتی محدودیت داشتند؛ اما اکنون برای کشور و رسانه ها فضایی ایجاد شده که به این مساله بپردازند.

اهم اظهارات اين فعال سياسي به اين شرح است:

*به نظر من هرکسی فساد کرده چه در این دولت چه سایر دولت‌ها، حقوق ناسالم و پاداش ناسالم گرفته و چه از رانت ناسالم استفاده کرده و چه از موقعیت شغلی خود سوء استفاده کرده، مردود است و باید پاسخ بدهد و فرقی نمی‌کند در چه دولتی این کار را انجام داده است و باید باید هزینه آن را بپردازد.

*می‌خواهند در ذهن مردم این فرضیه را القاء کنند که پرداخت ماهانه حقوق 30 میلیون تومان بزرگتر از فساد 3 هزار میلیارد تومانی است و نیت خیری در این امر نیست؛ این نشان دهنده این است که مخالفان دولت به منافع ملی کاملا بی توجه و درصدد زیان زدن به کشور هستند و در این شکی نیست.

*به عنوان مثال وزیر نیرو در مصاحبه‌ای اعلام کرد که برای ساخت راه آهن مشهد ـ گرگان با سرمایه مورد نیاز 4 هزار میلیارد تومانی، مقرر شد دولت 15 درصد برابر با 600 میلیون تومان را از طریق واگذاری دارایی پرداخت کند اما در دولت دهم 12 هزار میلیارد تومان دارایی واگذار شده بود! که برابر با سه برابر کل سرمایه مورد نیاز پروژه بوده است.

*باید به تمامی این فسادها رسیدگی گردد، تمام این سه سال فقط بابک زنجانی مطرح شد درحالی که معاون اول رییس جمهور در مصاحبه ای گفت "کسان دیگری هستند که مشابه ایشان نفت برده­ اند و هیچ پولی بابت آن به دولت نداده اند"، بهتر است این افراد معرفی شوند؛ خوب است در کنار بحث حقوق ها این افراد هم معرفی شوند و به مسایل آنها رسیدگی شود.

*فسادهای اقتصادی تنها منابع کشور را به تاراج نمی‌برد بلکه باعث می شود که آسیب های اجتماعی تشدید و ارزش‌های اجتماعی نزول پیدا کند.
کلمات کلیدی خبر : صفایی فراهانی دولت روحانی
-->