پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/13 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1679520 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2671857
کد خبر : 108323 تاریخ ثبت : 1395/4/29 22:38 نظرات تایید شده : 0

صدور مجوز تأسیس 4 واحد صنعتی در منطقه ویژه شمال استان

خبرگزاری فارس: صدور مجوز تأسیس 4 واحد صنعتی بزرگ در منطقه ویژه شمال استان بوشهرخلیج فارس: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: 4 فقره جواز تأسیس جهت احداث چهار واحد صنعتی بزرگ در منطقه ویژه اقتصادی شمال استان صادر شد.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از فارس؛  سیدحسین حسینی‌محمدی امشب در جمع خبرنگاران با اشاره به نقش مؤثر منطقه ویژه شمال استان بوشهر در حوزه تولید، اشتغال و اقتصاد، از صدور چندین جواز  صنعتی در این منطقه خبر داد.

وی افزود: 4 فقره جواز تأسیس جهت احداث چهار واحد صنعتی بزرگ در منطقه ویژه اقتصادی شمال استان صادر شد.

حسینی‌محمدی بابیان اینکه محصولات تولیدی این واحد صنعتی، پلیمرهای پروپیلن به شکل ابتدایی، اتیلن، پروپیلن، نفتای سبک، نیتروژن، هوای فشرده(هوای ابزار دقیق)، آب مقطر گرید صنعتی و ... است، افزود: این مجموعه‌های صنعتی با حجم سرمایه‌گذاری 45 هزار میلیارد و 780 ریال با اشتغال‌زایی مستقیم 950 نفر ایجاد خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با تشریح قابلیت‌های بسیار مهم منطقه ویژه اقتصادی شمال استان در بخش‌های جاده‌ای، پروازی، دریایی و زیرساختی، بیان کرد: با توجه به ارائه پیشنهادات و تصویب طرح‌های بزرگ صنعتی به‌ویژه مجتمع پتروشیمی امسال طرح‌های صنعتی در منطقه ویژه شمال استان بوشهر در قالب اقتصاد مقاومتی اجرایی می‌شود.

وی به نقش تأثیرگذار منطقه ویژه شمال استان بوشهر در به‌کارگیری نیروهای بومی اشاره کرد و گفت: در ایجاد واحدهای صنعتی و تولیدی اولویت اشتغال با نیروهای بومی منطقه است که این مهم از مفاد قراردادها با سرمایه‌گذاران در منطقه ویژه شمال استان بوشهر است.

این مقام مسؤول، منطقه ویژه شمال استان را فرصتی مناسب برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی عنوان کرد و گفت: این منطقه ویژه در کنار ساحل خلیج‌فارس، بزرگراه، خط لوله نفت و گاز و فرودگاه قرار دارد که ظرفیت مهمی برای سرمایه‌گذاران فراهم کرده است.

حسینی‌محمدی تأکید کرد: تلاش شده برای حضور بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر و اجرای طرح‌های تدوین شده در ایجاد صنایع، با حذف بوروکراسی‌های اداری، فرایند صدور مجوزها کوتاه و روان‌سازی شود.