پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/06/03 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 4446039 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20316883
کد خبر : 106932 تاریخ ثبت : 1395/4/21 09:13 نظرات تایید شده : 0

گوشت گراز در لرستان هرکیلو ۸۰ هزار تومان

خلیج فارس: شکار گزار که بیشتر به‌عنوان یک تخلف زیست‌محیطی از آن یاد می‌شود این روزها ابعاد اجتماعی به خود گرفته است به‌طوری‌که گوشت این حیوان به‌رغم ممنوعیت، باقیمت 80هزار تومان به فروش می‌رسد.

 

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از مهر؛ مهرداد فتحی بیرانوند، مدیرکل حفاظت محیط‌زیست لرستان در این باره گفت: ما در سازمان حفاظت محیط‌زیست مجوز شکار گراز را فقط برای اقلیت‌های دینی مانند کلیمی، مسیحی و ارامنه صادر می‌کنیم و برای همه فرق اسلامی طبق قانون اساسی که براساس قرآن کریم وضع‌شده ممنوع و حرام می‌دانیم.

این سخنان در حالی مطرح می‌شود که چند سالی است مصرف گوشت گراز در بین برخی مردم باب شده و پرونده‌هایی نیز در این زمینه موجود بوده که گراز به‌عنوان سبد غذایی خانواده‌ها استفاده می‌شود.

وی بابیان این که محیط‌زیست لرستان تا جایی که توانسته با این معضل مبارزه کرده است، گفت: اما محیط‌زیست به‌تنهایی و با توجه به تبدیل‌شدن به یک معضل اجتماعی نمی‌تواند آن را ریشه‌کن کند.

در این خصوص از علما و مسئولان قضایی، انتظامی، ستاد مبارزه با قاچاق، گمرک، اداره راه و دیگر دستگاه‌ها درخواست کردیم هر چه زودتر با این پدیده زشت و غیردینی مبارزه کنند.