پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 23923592 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/05/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 986640
کد خبر : 106915 تاریخ ثبت : 1395/4/21 08:40 نظرات تایید شده : 13

در نشست مجمع نمایندگان استان با هیات رییسه پارک علم و فناوری بوشهر چه گذشت؟+تصاویر

خلیج فارس: نشست هم اندیشی مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی با هیات ریسه پارک علم و فناوری خلیج فارس برگزار شد.

خلیج فارس: نشست هم اندیشی مجمع نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی با هیات ریسه پارک علم و فناوری خلیج فارس با محوریت حمایت از فعالیت های فناورانه و دانش بنیان در استان بوشهر، رفع چالش های توسعه ای و ارتقای وضعیت موجود جهت دستیابی به اهداف مصوب و اسناد بالا دستی در سالن اجتماعات ساختمان مرکز فناوری لیان برگزار شد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ در ابتدای این نشست رییس پارک علم و فناوری خلیج فارس از تبدیل موافقت اصولی به قطعی این مجموعه توسط وزارت علوم در هفته اخیر خبر داد و گفت: این موضوع گام مهمی در راستای توسعه و ثبات فعالیت های دانش بنیان در استان می باشد. از این رو امیدواریم با بهره برداری از ساختمان این مرکز رشد بتوانیم فضای استقرار، آزمایشگاه و کارگاه جهت تجاری سازی فعالیت های دانش بنیان بیشتری در اختیار واحد های فناور قرار دهیم.

دکتر حبیب رستمی ادامه داد: پارک های رشد به عنوان زیرساخت فناوری و اقتصاد دانش بنیان در کشور حلقه اتصال دانشگاه و صنعت هستند و يكي از اجزاي اصلي نظام ملي نوآوري كشور می باشند که با تقويت و توانمندسازي شركت‌هايي كه در حوزه فناوري كار مي‌كنند از طريق ايجاد بستر اشتغال متخصصان، روند توسعه و پيشرفت حوزه فناوری سرعت می گیرد.

رستمی افزود: در صدد هستیم با برنامه ریزی اصولی جهت تجاری سازی محصولات شرکت های دانش بنیان که به مرحله تجاری سازی رسیده اند اقدام کنیم.

در ادامه این نشست دکتر سید کمال الدین شهریاری نماینده مردم دشتی و تنگستان و عضو کمیسیون عمران، حجه الاسلام و المسلمین عبدالحمید خدری نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم و دبیر کمیسیون انرژی، سکینه الماسی نماینده مردم کنگان، دیر، جم و عسلویه و عضو کمیسیون انرژی و  محمد باقر سعادت نماینده دشتستان و دبیر کمیسیون کشاورزی به بیان نظرات و دیدگاه های خود حول محور حمایت از فعالیت ها و اقدامات دانش بنیان و لزوم برنامه ریزی برای رفع چالش های موجود و تقویت مسیر فناوری در استان پرداختند.

نمایندگان استان در ادامه با تاکید بر لزوم حمایت های همه جانبه در زمینه رشد و توسعه شرکت های دانش بنیان، حمایت از فضای کسب و کار و بهره گیری از نتایج تحقیقات کاربردی و تجاری سازی محصولات و خدمات دانش بنیان را راهکار موثر توسعه علمی و اقتصادی استان و کشور اعلام نمودند.

در پایان طرح های توسعه ای پارک علم و فناوری خلیج فارس برای نمایندگان استان تشریح شد.

-->