پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21475346 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 19839943
کد خبر : 106385 تاریخ ثبت : 1395/4/16 10:17 نظرات تایید شده : 0

پوتین عیدفطر را به مسلمانان تبریک گفت

خلیج فارس: رئیس‌جمهوری روسیه در پیامی به تمامی مسلمانان، فرا رسیدن عید سعید فطر را به ویژه به مسلمانان روسیه تبریک گفت.
 
به گزارش «خلیج فارس» به نقل از فارس؛ «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین روز سه‌شنبه اعلام کرد، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه عید فطر را به مسلمانان تبریک گفت.
 
بنا بر گزارش خبرگزاری فارس، طبق اعلام کرملین، پوتین در پیامی کوتاه گفت: «تبریک به مسلمانان روسیه که بر سنت‌های فرهنگی، تاریخی و مذهبی چندین قرن اسلام تکیه کرده‌اند، چه در جوامع و چه در حلقه دوستان و خانواده شان.»
 
در ادامه این پیام آمده است: «این روزها معمول است که جمع‌آوری پاداش‌های معنوی در مدت زمان روزه‌داری در ماه رمضان، دستگیری از تهیدستان و افراد نیازمند پرداخت شود.»
 
رئیس‌جمهوری روسیه در ادامه بر اهمیت مشارکت جامعه مسلمانان در توسعه گفت‌وگوهای بین‌مذهبی و بین قومی، همکاری فعال با سازمان‌های دولتی و خوصی در زمینه خیریه و مسائل آموزشی تأکید کرد.
 
بنا بر گزارش شبکه «راشاتودی»، مسلمانان سراسر جهان روز اول ماه شوال را پس از اتمام ماه رمضان به عنوان عید فطر جشن می‌گیرند و به شکرانه این عید بزرگ نماز عید سعید فطر را به جا می‌آورند. در روسیه امروز عید فطر بود و مسلمانان این کشور نماز عید فطر را امروز صبح برپا کردند.
 
تنها 15 هزار مسلمان در مسکو امروز صبح نماز عید فطر برگزار کردند.
 

 

کلمات کلیدی خبر : پوتین عید فطر روسیه
-->