پویاسامانه

کد خبر : 105770 تاریخ ثبت : 1395/4/12 22:33 نظرات تایید شده : 0

میناوند: هواداران ماجرای طارمی را فراموش کنند

خلیج فارس: میناوند که از قضا خودش روزی از همین پرسپولیس به فوتبال اروپا لژیونر شد اعتقاد دارد این دو حق جدایی داشتند اما راه و روش خوبی را پیش نگرفتند.

مهرداد میناوند: طارمی و رضاییان بدترین مسیر را رفتند، هواداران فراموش شان كنند/ برانکو می تواند پرسپولیس را قهرمان کندبه گزارش «خلیج فارس»؛ با این وجود میناوند می گوید هواداران باید این اتفاق را فراموش کنند و در بازی های ملی، علیه این دو بازیکن حرفی را به زبان نیاورند. او همچنین در مورد مسئله کی روش و برانکو صحبت کرد. به زعم میناوند ادبیات بیانیه های سرمربی تیم ملی باور نکردنی بود. چرا که وی همیشه کی روش را مردی جنتلمن و بزرگ می داند که این ادبیات هرگز در شان جایگاه فاخر او نیست.دخالت فدراسیون فوتبال و حل کردن اختلاف بین کی روش و برانکو خواسته میناوند است که اگر به زعم او این اتفاق هر چه دیرتر رخ دهد دودش به چشم تیم ملی ما می رود.

*بهتر است موضوع را با داغ ترین بحث این روزهای فوتبال خودمان آغاز کنیم. در مورد جدایی ناگهانی طارمی و رضاییان. البته شما دو موضع جداگانه در فاصله چند روز گرفتید.

اجازه بدهید در مورد همین دو موضع اول توضیح بدهم. قبل از اینکه مهدی و رامین با تیم ترکیه ای قرارداد ببندند فضا به گونه ای بود که ما احساس می کردیم شاید آنها بدون قرارداد به ایران بازگردند و بازیکن پرسپولیس در لیگ پیش رو باشند از این رو باید هواداران را متحد می کردیم تا از آنها حمایت کنند. اما وقتی ناگهان عکس امضای قرارداد آمد من هم مثل همه شما شوکه شدم. از این رو آن حرف را زدم. اما به شخصه اعتقاد دارم این دو از بهترین بازیکنان فوتبال ما هستند که متاسفانه بدترین روش ممکن را برای جدا شدن در پیش گرفتند.

پرسپولیس همیشه بازیکنان بزرگی را داشت که برای پیشرفت به اروپا رفتند. از دایی و مهدوی کیا که بزرگتر نداریم. مگر اصلا همین علی کریمی رفت امارات، این اتفاقات افتاد؟ هوادار شعور بالایی دارد و می فهمد بازیکن برای آینده اش مجبور است از تیم جدا شود. اما جدا شدن هم قاعده و روش دارد. ای کاش طارمی همان روز اول می رفت و با این تیم ترکیه ای قرارداد می بست و تمام می شد. در مورد رضاییان هم نمی دانم آیا واقعا قانونی قراردادش را فسخ کرده یا نه. تا روشن شدن آن مسئله ترجیح می دهم در این مورد اظهار نظر نکنم.

مهرداد میناوند: طارمی و رضاییان بدترین مسیر را رفتند، هواداران فراموش شان كنند/ برانکو می تواند پرسپولیس را قهرمان کند

*شما در یکی از مصاحبه های قبلی تان کلی از طارمی و مرامش هم تعریف کردید. هنوز هم روی حرفتان هستید؟

بله. من زمانی متوجه مرام طارمی شدم که در یک بازی که او محروم بود به همراه من روی سکوها نشسته بود. در پایان بازی دیگر شلوغ شد و ما از یکدیگر جدا شدیم. اما چند ساعت بعد دیدم یک نفر با پیش شماره 0917 تماس می گیرد. چون نشناختم پاسخ ندادم. چند دقیقه بعد دیدم مسیج زد و گفت من طارمی هستم ببخشید که یادم رفت از شما خداحافظی کنم. خب وقتی یک نفر تا این حد شعور و ادب دارد، ما باید قدرش را بدانیم. هماطور که گفتم ای کاش مهدی هیچ وقت روز شنبه به باشگاه نمی رفت و اصلا همان روزهای اولیه که لیگ به پایان رسیده بود مسیرش را انتخاب می کرد تا این حواشی کشنده به وجود نیاید.

سهراب بختیاری زاده شاهد است که ما یک بار چند سال قبل با یکدیگر به بوشهر رفتیم و از قضا ایرانجوان بازی داشت. در همان بازی من و سهراب متوجه شدیم مهاجم جوان و لاغر اندام ایرنجوان بهتر از بقیه می دود و بازی می کند. کسی آن روز طارمی را نمی شناخت اما این بچه از همان اولش پتانسیل زیادی داشت که طی دوسال حضورش در پرسپولیس توانست به این مرحله از پیشرفت برسد. امیدوارم که همچنان پیشرفت کند و به تیم های بزرگتری ترانسفر شود.

*بعضی از هواداران پرسپولیس عنوان کردند منتظر بازی ایران و قطر اند تا از خجالت این دو در بیایند.

حقیقتش من هم یک چیزهایی شنیدم و ترسیدم. اگر در بازی تیم ملی بخواهد این اتفاق بیافتاد قطعا دودش در چشم تیم ملی می رود. امیدوارم تا آن موقع یکجوری مسئله حل و فصل شود. هواداران هم کم کم باید این دو را فراموش کنند چرا که مهم پرسپولیس است و با وجود برانکو من امیدوارم فصل بعد تیم به راحتی قهرمان لیگ برتر شود. اگرچه این فصل هم واقعا قهرمانانه بازی کردند و فقط به خاطر تفاضل گل جام را از دست دادند.

منبع: بولتن نیوز

 

کلمات کلیدی خبر : مهرداد میناوند مهدی طارمی
-->