پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/13 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1628040 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2620400
کد خبر : 104498 تاریخ ثبت : 1395/4/2 19:02 نظرات تایید شده : 0

پاکسازی رودخانه تنگ حنا جم از پسماندهای صنعتی

خلیج فارس: رود خانه تنگ حنا واقع در شهر جم از پسماندهای صنعتی پاکسازی شد.

پاکسازی رودخانه تنگ حنا جم از پسماندهای صنعتیبه گزارش«خلیج فارس» به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جم گفت: پساب های صنعتی شرکت پالایش گاز فجر جم که چندی پیش به علت نشتی گودال‌های سوزان واقع در پالایشگاه به داخل رودخانه تنگ حنا ریخته و رودخانه را به طول 5 کیلومتر آلوده کرده بود، پاکسازی شد.

محمد تقی محمدی با اشاره به این‌که این کار به صورت تصادفی روی داده، افزود: روزانه حدود 50 میلیون متر مکعب گاز وارد این پالایشگاه می‌شود که مواد زاید آن در صورت اضطراری در این گودال‌های سوزان ریخته و بعد سوزانده می‌شود و متاسفانه این بار به صورت تصادفی و به خاطر نشتی گودال مواد زاید وارد رودخانه شده است.

 وی با اشاره به این‌که مقدار زیادی از این مواد از رودخانه پاکسازی شده، خاطرنشان کرد: گروه کارشناسی محیط زیست استان نیز برای بازدید به منطقه آمدند و نمونه برداری از رودخانه انجام شد.

چند روز پیش رئیس شورای اسلامی شهر جم در سخنانی نسبت به رها سازی پساب های صنعتی شرکت پالایش گاز فجر جم در در منطقه تنگ حنا اعتراض کرده و گفته بود این موضوع موجب از بین رفتن سفره های آب زیر زمینی جم می‌شود.