پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/13 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1675512 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2667850
کد خبر : 104291 تاریخ ثبت : 1395/4/1 13:05 نظرات تایید شده : 1

288 پرونده زمین‌خواری در استان بوشهر

خبرگزاری فارس: 288 پرونده زمین‌خواری در استان بوشهر/ بازگشت 3 هزار هکتار اراضی به بیت‌المالخلیج فارس: رئیس‌کل دادگستری استان بوشهر از بررسی 288 پرونده زمین‌خواری و بیت‌المال در استان بوشهر خبر داد و گفت: این تعداد پرونده منتهی به صدور رآی و بازگشت 3 هزار هکتار اراضی به بیت‌المال شد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از فارس؛ علی جمادی پیش از ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت هفته قوه قضاییه اظهار داشت: در سال گذشته 3 هزار هکتار اراضی که به‌صورت غیرقانونی تصرف‌شده بود به دولت بازگشت داده شد و عمده این اراضی در حوزه منابع طبیعی، راه و شهرسازی، پارس شمالی و جنوبی، آب منطقه‌ای بود.

وی از بررسی 288 پرونده زمین‌خواری و بیت‌المال در استان بوشهر خبر داد و گفت: این تعداد پرونده منتهی به صدور رآی و بازگشت 3 هزار هکتار اراضی به بیت‌المال شد ضمن اینکه ارزش ریالی این اراضی 418 میلیارد تومان بود.

جمادی اضافه کرد: سال گذشته نیز 166 فقره پرونده قلع و قمع بنا بود که با حکم دستگاه قضایی احکام آنان اجرایی شد.

رئیس‌کل دادگستری استان بوشهر بابیان اینکه کمبود نیروی انسانی و مشکلات اعتباری یک واقعیت در دستگاه قضا است، اضافه کرد:  قوه قضاییه در زمینه نیروی انسانی و اعتبارات مشکلات عدیده‌ای دارد و در استان بوشهر نیز با مشکل مواجه هستیم.

وی بیان داشت: ازنظر چارت تشکیلاتی در قسمت اداری کمتر از 60 درصد پرسنل در چارت پیش‌بینی شده، مشغول به کار هستند و در چارت قضایی نیز با ظرفیت 60 درصد پرسنل قضایی انجام‌وظیفه می‌کنیم.

جمادی بابیان اینکه سال گذشته 37 نفر نیروی قضایی در استان جذب شد، خاطرنشان کرد: تلاش داریم تا چارت قضایی را افزایش دهیم و سال گذشته نیز 37 پست قضایی را به چارت تشکیلاتی اضافه کردیم.

رئیس دادگستری کل استان بوشهر با بیان اینکه بیش از 50 نفر داوطلب متقاضی خدمت در دستگاه قضایی در حال جذب و کارآموزی هستند، گفت:  ضمن اینکه 20 نفر نیز در آزمون جدید شرکت کرده و در انتظار نتایج و گزینش این افراد هستیم.

مسؤولان شهرستان دشتی هیچ همکاری برای ایجاد دادگاه کاکی نکردند

رئیس‌کل دادگستری استان بوشهر در مورد وضعیت  ایجاد دادگاه شهر کاکی در شهرستان دشتی بیان داشت: زمانی می‌توان دادگاهی را راه‌اندازی کرد که معیارهای لازم را داشته باشد و اگر  این کار موجب بدبینی به دستگاه قضا شود بهتر است انجام نگیرد ضمن اینکه شهرکاکی با مرکز شهرستان دشتی یعنی خورموج فاصله نزدیکی دارند.

جمادی اضافه کرد: چطور می‌توان دادگاهی راه‌اندازی کرد که بدون نیرو و امکانات باشد ضمن اینکه دادگاه باید مکان مناسبی داشته باشد.

وی اظهار داشت: مسئولان شهرستان دشتی و بخش کاکی هیچ‌گونه همکاری با دادگستری برای ایجاد دادگاه کاکی نداشتند، بارها پیگیری کردیم اما همکاری لازم با ما نشد و تا اطلاع ثانوی امکان راه‌اندازی دادگاه کاکی وجود نخواهد داشت.