پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21808393 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20172494
کد خبر : 102434 تاریخ ثبت : 1395/3/20 11:47 نظرات تایید شده : 30
پیگیری یک سوژه؛

شاهین شهرداری بوشهر در لیگ آزادگان پرواز می‌کند؟/ ایرانجوانی‎ها گلایه‎مندند

خلیج فارس: برخی اعضای شورا معتقدند اگر ساختار هیات موسس باشگاه ایرانجوان اصلاح و مدیریت آن به شهرداری واگذار شود، می توان در خصوص حمایت مالی از آن بحث کرد و با برند "ایرانجوان شهرداری بوشهر" در لیگ آزادگان حضور یافت، ولی آیا چنین اراده ای در آن باشگاه وجود دارد؟

خلیج فارس: طی روزهای گذشته خبرهایی در فضای مجازی مبنی بر پیگیری شورا و شهرداری بوشهر برای خرید امتیاز تیم لیگ آزادگانی منتشر شده تا تیم شاهین شهرداری فصل آینده در این سطح از مسابقات به پرواز درآید.

به گزارش «خلیج فارس»؛ براساس خبرهای غیر رسمی، گزینه دم دست برای ارتقا سطح فعالیت تیم شاهین شهردارید از مسیر "فولاد یزد" می گذرد که در فصل گذشته لیگ آزادگان با سلام و صلوات در این دسته ماند، اما اکنون مدیریت خصوصی این باشگاه که از عدم کمک مسئولان یزد گلایه مند بوده و با حجمی از بدهی ها مواجه شده، مترصد عملی کردن تهدید سالیان گذشته و فروش امتیاز آن می باشد.

البته «محمد دمشقی» مدیرعامل باشگاه شاهین بوشهر در گفتگو با «خلیج فارس» می گوید: برنامه ریزی فعلی ما برای حضور در لیگ دسته دوم است و تا امروز خبری از خرید امتیاز لیگ یکی نیست.

وی درباره اینکه بحث های مطرح شده در فضای مجازی چقدر جدیست، اظهار داشت: هیچ برنامه رسمی در این خصوص وجود نداشته، ولی اگر شرایطی به وجود آمد، امکان بررسی و اقدام وجود دارد.

پیگیری های «خلیج فارس» نشان می دهد هرچند بحث های اولیه ای بین بوشهر و یزد در این خصوص شده، ولی گویا، استاندار یزد تلویحا با خروج امتیاز لیگ یکی از این استان مخالفت کرده و از طرفی پرونده شکایت تیم سقوط کرده پاس همدان از تیم یزدی به اتهام تبانی در بازی ایرانجوان بوشهر منتظر اعلام نظر کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال می باشد.

اما در همین شرایط، زمزمه خرید امتیاز لیگ یکی برای تیم شاهین شهرداری بوشهر، باعث نگرانی و گلایه مندی برخی از تماشاگران باشگاه ایرانجوان بوشهر شده که معتقدند با وجود حضور چندساله شان در لیگ یک کشور و حضور در یک قدمی لیگ برتر فوتبال، ولی مورد حمایت چندانی از سوی استان قرار نگرفته و اگر قرار بر تیمداری شهرداری یا دستگاه دولتی دیگری در بوشهر باشد، اولویت با این باشگاه است نه خرید امتیاز جدید.

حتی کار به فراخوان ایرانجوانی ها در فضای مجازی جهت تجمع مقابل شورای شهر کشیده شده تا به گفته معترضان، اعضای پارلمان شهری را از خرید امتیاز منصرف کنند و این حمایت مالی را به سوی خود جلب نمایند.

با این وجود یک عضو شورای شهر بوشهر می گوید: روزی که شورا و شهرداری براساس درخواست استاندار به موضوع تیمداری ورود کرد، سالاری قول داد که از تیم ایرانجوان در لیگ آزادگان حمایت خواهد کرد و مدیریت شهری هم زمینه احیای باشگاه شاهین را فراهم کند تا تکلیف دو تیم قدیمی شهر مشخص شود، ولی اینکه وعده استاندار به تیم ایرانجوان عملی نشده، باید خودش پاسخگو باشد.

وی که خواست نامش در این گزارش ذکر نشود، افزود: برخی اعضای شورا معتقدند اگر ساختار هیات موسس باشگاه ایرانجوان اصلاح و مدیریت آن به شهرداری واگذار شود، می توان در خصوص حمایت مالی از آن بحث کرد و با برند "ایرانجوان شهرداری بوشهر" در لیگ آزادگان حضور یافت، ولی آیا چنین اراده ای در آن باشگاه وجود دارد یا کماکان قرار است اشخاص حقیقی عهده دار مسئولیت های آن باشند؟

این عضو شورا که موافق خرید امتیاز تیم لیگ آزادگانی است، می گوید: اینکه همزمان سه تیم استان شامل ایرانجوان، پارس جم و شاهین شهرداری در این سطح حضور یابند، می تواند هزینه تیم های استان برای مسابقه با همدیگر را کاهش داده، ضمن اینکه رقابت و تحرک بیشتری را در رشته فوتبال پدید می آورد. به هرحال برخی مسئولان باشگاه شاهین شهرداری معتقدند ماندن در لیگ دو فرصت سوزی و نوعی کشتن زمان است و با هزینه بیشتری که می توان از اسپانسرها تامین نمود، بازه زمانی رسیدن شاهین به سطح اول فوتبال کشور را کوتاهتر کرد.

وی درباره هزینه این تیمداری ابراز عقیده کرد: با حضور شاهین شهرداری در لیگ یک، جذابیت بیشتری برای حضور اسپانسرها و درآمدزایی جهت پوشش دادن بخشی از هزینه های این تیم وجود دارد، ضمن اینکه تیم پارس جم هم از سوی منطقه ویژه پارس و ایرانجوان نیز از سوی استانداری مورد حمایت قرار می گیرند.

البته در مقابل این توجیه که تیمداری شهرداری بوشهر زمینه نشاط اجتماعی در این شهر را فراهم می کند، برخی اعضای شورا و شهروندان مخالف این رویه هستند و اولویت را با هزینه در ورزش محلات و توجه جدی تر به پروژه های عمرانی می دانند. ضمن اینکه برخی نیز عقیده دارند در صورت مدیریتی قوی، می توان در فصل پیش روی لیگ دو، تیم شاهین شهرداری را به لیگ آزادگان هدایت کرد و نیازی به خرید امتیاز نیست، چرا که بعید در همان سال نخست حضور در لیگ آزادگان، شهرداری و شورا برنامه ای برای صعود به لیگ برتر باشد.

به هرحال پیگیری های «خلیج فارس» نشان می دهد نه یزدی ها فروش امتیاز تیم شان را قطعی کرده اند، نه در شورا و شهرداری بوشهر رسما موضوع خرید چنین امتیازی مطرح گردیده تا همه چیز در سطح بحث هایی غیر رسمی باقی مانده باشد.

گفتنی است شهرداری بوشهر یکبار پیش از این هم تجربه تیم داری در لیگ آزادگان داشته؛ آن هم در اواخر دهه 70 و دوره تصدی سعید راستی که امتیاز تیم آدینس مشهد خریداری شد  نهایتا پس از دو سال به دسته پایین تر سقوط کرد و نهایتا امتیازش به ایرانجوان بوشهر رسید، همچنان که امروز هم شنیده می شود اگر شاهین شهرداری بوشهر به لیگ آزادگان برسد، امتیاز آن احتمالا به ایرانجوان خورموج واگذار می شود.

به نظر می رسد روزها و هفته های آینده می تواند برای فوتبال بوشهر خبرسازتر باشد و در مسیر تصمیم گیری مهم شورای شهر قرار بگیرد.

 

-->