پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 4908668 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 10045660
کد خبر : 101950 تاریخ ثبت : 1395/3/17 19:56 نظرات تایید شده : 0

نمایندگان استان؛ مواظب باشید!

عبدالخالق عبدالهی

انتخابات مجلس شورای اسلامی با همه تلخکامی ها و شیرینی ها  و اشک و لبخندهایش  بالاخره تمام شد و بنده کتمان نمی کنم خوشحالیم را از پیروزی کاندیداهای اصلاح طلب و میانه رویی که با اختلافی مردافکن رقبای خود در استان را پشت سر گذاشتند و به قول دوستی "خروار خروار رای آوردند و با پیروزی مطلق سه بر یک، یکراست راهی بهارستان شدند".

اما  نکته  مهم  که شاید مهمتر از پیروزی در انتخابات باشد، واکنش و رفتار این منتخبین بعد از ورود به مجلس یا همان "پسا انتخابات" است. به هر حال این یک واقعیت است که دو آقا و یک خانم منتخب استان با بلیط اعتدال و اصلاح طلبی و حمایت شش قبضه ی این نحله فکری به بهارستان راه یافته اند و طبیعی است حداقل انتظار مردم از آنان وفاداری به این جریان فکری باشد نه اینکه خدایی ناکرده حالا که مَرکبشان از پل گذشته، فیلشان یاد هندوستان کند و به میثاقی که با موکلان خود بسته اند پایدار نمانند. کاملا بدیهی است بسیاری افراد و حتی جریانهای سیاسی ابن الوقت و فرصت طلبی  که تا همین دیروز نه تنها یار شاطر نبوده اند بلکه بار خاطر هم محسوب می شدند  از امروز دور و بر نمایندهای  منتخب که بعد از پیروزی حسابی شیرین و "چِکنه" یا به قول تهرانی ها "نوچ" شده اند حلقه بزنند و سهم کار و تلاش نکرده اشان را طلب کنند و حتی سعی به انحراف کشاندن نماینده های مردم یا چسباندن آنان به این طیف و آن گروه افراطی نمایند.
این افراد و جریانات عافیت طلب و فرصت طلب و همه چیز طلبی که کُچه نشسته اند تا بلکه امید و اعتماد مردم را مصادره به مطلوب نمایند و نمایندگان را از موکلان خود جدا یا اصطلاحأ "تاک" کنند به مصداق کاسه داغ تر از آش دقیقا نقطه ای حساس یعنی امید مردم به تغییر و تدبیر و امید را نشانه گرفته اند و مسلمأ تا وقتی منافعشان تامین شود مدح و مجیز خواهند گفت، در غیر این صورت به قول شیخ عطار نیشابوری :
و گر روزی مرادش بر نیاری / دو صد چندان ز عیبت برشمارد

بنده علیرغم اینکه نماینده محترم دشتی و تنگستان را از طیف و جریان فکری متفاوت می دانم و با این حال انتظار همه نوع همکاری و هم قدمی در حوزه عمرانی و اعتبارات استانی را هم از ایشان دارم اما حساب سه نماینده ای  که خود را طرفدار جریان اصلاحات و تدبیر و امید می دانند و با بلیط فرست کلاس اصلاحات به ایستگاه بهارستان رسیده اند را از سایرین جدا می دانم و انتظار هوشیاری، درایت و وفاداری که از  آنان می طلبم به مراتب بیشتر است و جدأ امیدوارم بهای چندانی به اینگونه جریاناتی که تخصصشان جدا کردن و ایزوله نمودن  ایشان از مردم و نتیجه کارشان مصادره کردن  دست آوردها  به نام خود و تنها هنرشان نیز یکی به نعل و یکی به میخ  زدن است  روی خوش نشان ندهند و در یک کلام "به رای و آرمان های مردم پشت نکنند".

از شخص یا جریان خاصی نام نمی برم لازم هم نیست نام ببرم چرا که با شناختی که از نمایندگان استان دارم ایشان را آن قدر زیرک می دانم که این جریانات را در هر لباس و ردایی بشناسد،  وانگهی آنها با اعمال و رفتارشان  مثل نخود سیاه توی آش کاملا معلوم و معلوم الحالند و به قول معروف چنان تابلو هستند که نیاز به معرفی و پرده دری بیشتر نیست . امیدوارم  نمایندگان ما  رای اعتماد مردم را امانتی در دستان خود بدانند و به عهد خود پایدار بوده و این را بدانند  که اقبال و اعتماد مردم به آنان ابدی نبوده و نخواهد بود و ادامه این روند کاملا به عملکرد آنان بستگی دارد .

و اما سخن آخر... نمایندگان عزیز استان، بنده این یادداشت را نوشتم تا بگویم مخالفان که هیچ، حتی دوستان و همفکران شما نیز اولین کاری که می کنند تطابق افعال امروز با قول و قرارهای دیروزتان است و هستند چشم و گوش و قلمهایی که از امروز اعمال و رفتار نمایندگی شما را کاملأ می بینند و دقیقأ رصد می کنند و اگر خدایی نکرده چپ ، راست یا خاکی بزنید بعید می دانم مصالح ملی، استانی و خصوصأ منافع مردم شهرشان را بخاطر همفکری و علایق سیاسی مشترک و همسنگری نادیده بگیرند  و با شما مدارا کنند و بر خطاهای احتمالی تان چشم بپوشند پس همانطور که گفته شد بدانید اعتماد این مردم ابدی و همیشگی نخواهد بود و کاملا به عملکرد شما در چهار سال آینده بستگی دارد. البته به مصداق ضرب المثل ترکی که می گوید  " آنچه پای شما می داند ، سَرِ ما نمی داند" اعتراف می کنم شما بسیار بیشتر و بهتر از بنده و امثال بنده می دانید که در جایگاه نمایندگی مردم رنج کشیده و همه جور محرومی که چشمشمان بدستان شماست چه رفتار و عملکردی  داشته باشید ولی  باور بفرمائید جلب رضایت موکلان و در مسیر خواسته آنان گام برداشتن کار چندان سختی نیست.

نمی خواهم داستان تکراری ادب آموختن لقمان را بگویم فقط کافی است آنچه سلف شما در تندروی های غیرضروی و چوب لای چرخ دولت گذاشتن انجام می دادند شما آن کارها را در مجلس نکنید . سخت است؟ اجازه فرمائید از آنجائیکه کوچکتر از هر سه شما هستم و چون به قول اوحد الدین کرمانی " این نیک نمای بد مسلمان که منم ... " شاید صلاحیت تذکر و نصیحت نداشته باشد لذا موضوع را سربسته و مبهم و در لفافه آنهم از زبان شیخ اجل سعدی عرض کنم:
" نصیحت از دشمن پذیرفتن خطاست و لیکن شنیدن رواست ، تا بخلاف آن  کار کنی که عین صوابست ".
 
حذر کن ز آنچه دشمن گوید آن کن / که بر زانو زنی دست تغابن
 
گرت راهی نماید راست چون تیر / از و برگرد و راه دست چپ گیر

توفیق خدمتگزاری برای هر چهار نماینده عزیزمان در مجلس شورای اسلامی را از خداوند خواهان و خواستارم . 

منبع: اتحاد خبر

 

-->