پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21448696 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 19813321
کد خبر : 101275 تاریخ ثبت : 1395/3/12 08:29 نظرات تایید شده : 0

حمایت از تحریم اسرائیل در آمریکا و انگلیس

خلیج فارس: یک نظرسنجی‌ جدید حاکی است 40 درصد مردم انگلیس و 33 درصد مردم امریکا تحریم اسرائیل را «موجه» می‌دانند.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از عصرایران؛ این نظرسنجی از سوی موسسه ایپسوس از حدود 1100 بزرگسال در آمریکا و بریتانیا صورت گرفته است.

بنا بر این نظرسنجی، حدود یک چهارم امریکایی‌ها و 33 درصد از انگلیسی‌ها گفته‌اند که آماده حمایت از جنبش ضد اسرائیلی انزوا، عدم سرمایه‌گذاری و تحریم اسرائیل موسوم به « بی. دی. اس»هستند.

کمپین «بی. دی. اس» توانسته است حتی در میان دانشگاهیان اسرائیل نیز جای خود را باز کند.

گزارشی که اخیرا منتشر شده نشان می دهد استادان برجسته اسرائیل تلاش برای تحریم این رژیم را تشویق و اغلب ترویج می کنند.

بنا بر این گزارش، ده ها تن از چهره‌های دانشگاهی اسرائیل از طریق طومار و نامه، «انجمن انسان شناسی آمریکا» را تشویق به تحریم موسسات دانشگاهی اسرائیل کرده‌اند. آنها از این انجمن خواسته‌اند تا فشار برای تحریم آکادمیک علیه اسرائیل را ادامه دهد.

این در حالی است که موج تحریم اسرائیل در اروپا همچنان رو به گسترش است به طوری که اخیرا 300 گروه اروپایی از بی دی اس حمایت کرده‌اند.

تاکنون در اتحادیه اروپا، سوئد، هلند و ایرلند به جنبش ضد اسرائیلی انزوا، عدم سرمایه‌گذاری و تحریم اسرائیل موسوم به «بی. دی. اس» ملحق شده‌اند.

چارلز فلاناگان، وزیر امور خارجه و تجارت ایرلند، یکشنبه گذشته در پارلمان این کشور گفت: «اگر چه خود دولت از چنین سیاستی حمایت نمی‌کند، اما این (جنبش) از نظر سیاسی مشروع است.»

گفتنی است اسرائیل در مقابل، کمپینی برای اعمال فشار بر کشورهای خارجی تشکیل داده تا با وضع قوانین، برای شهروندانی که از جنبش بی دی اس حمایت می کنند، مجازات‌هایی در نظر بگیرند.

جنبش بین‌المللی «انزوا، عدم سرمایه‌گذاری و تحریم اسرائیل» به دنبال پایان دادن به اشغال‌گری اسرائیل در سرزمین‌های فلسطین و احترام به حق بازگشت آوارگان فلسطینی است.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل و هوادارانش کمپین بی.دی.اس را روشی جدید برای سلب «مشروعیت» از اسرائیل دانسته‌اند.
-->