پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 22812422 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21174243
کد خبر : 100696 تاریخ ثبت : 1395/3/8 19:24 نظرات تایید شده : 0

اتوبوس عجیب چینی ها +عکس

خلیج فارس: دانشمندان چینی به‌تازگی از طرح یک اتوبوس هوایی پرده‌برداری کرده‌اند که قادر است از روی اتومبیل‌های موجود در یک بزرگراه گذر کرده و به نحوی ترافیک را برای خود بی‌معنا سازد. گفته می‌شود که این اتوبوس بیش از 1,200 مسافر را در خود جای می‌دهد و تا سال آینده نیز روانه جاده‌ها خواهد شد.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از فرارو؛ امروزه ترافیک در کشورهای پرجمعیتی مانند چین به یک معضل بسیار بزرگ تبدیل شده است. آن‌قدر این قضیه به مشکل حادی تبدیل شده است که حتی در ویکی‌پدیا یک صفحه به نام «ترافیک بزرگراه ملی 110 چین» در ارتباط با این قضیه ایجاد شده است؛ اما به نظر می‌رسد با این اتوبوس هوایی چینی به‌زودی مشکل ترافیک بزرگراه ملی چین حل خواهد شد.

(تصاویر)رونمایی از اتوبوس هوایی چین برای مقابله با ترافیک

این محصول که جزو ناوگان حمل و نقل اتوبوس‌رانی هوایی شناخته می‌شود، به‌خوبی می‌تواند در آینده‌ای نزدیک به یکی از بهترین وسایل حمل و نقل عمومی تبدیل شود. هرچند که این اتوبوس هوایی در حال حاضر تنها یک طرح مفهومی است؛ اما کمپانی سازنده آن در حال تست کردن یک مدل مینی از این اتوبوس در بزرگراه 19 بیجینگ چین است.

این اتوبوس دارای یک مسیر مشخص شده‌ای در بزرگراه بوده و قادر است از روی ماشین‌ها عبور کند. جالب اینجاست که استفاده از این اتوبوس در بزرگراه‌ها منجر به آن خواهد شد تا اتومبیل‌ها اجباراً در بین خطوط رانندگی کنند و یکی از مهم‌ترین قوانین رانندگی را ناخواسته اجرا کنند. چرا که در صورت عدم رانندگی در بین خطوط احتمال تصادف بین اتومبیل‌ها با این اتوبوس وجود دارد.

یکی از جذاب‌ترین مشخصات اتوبوس هوایی در دست توسعه، گنجایش بسیار زیاد آن است. این اتوبوس قادر است 1,200 مسافر را در خود جای دهد که می‌تواند آمار فوق‌العاده‌ای برای آن به‌حساب آید. به نظر می‌رسد که این ایده چینی‌ها به معنای واقعی می‌تواند تراکم، ترافیک و آلودگی هوا را در پرجمعیت‌ترین کشور جهان کاهش دهد. زمان ورود این اتوبوس هوایی چینی به ناوگان حمل و نقل اتوبوس‌رانی هوایی این کشور نیز حداقل یک سال دیگر خواهد بود.
 
(تصاویر)رونمایی از اتوبوس هوایی چین برای مقابله با ترافیک
 
-->