پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 29094927 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 49429303
کد خبر : 77621 تاریخ ثبت : 1394/10/1 20:51 نظرات تایید شده : 9
پس از گمانه‎زنی رسانه‎ای؛

آیت‎الله صفایی‎بوشهری کاندیدای انتخابات خبرگان فارس شد

خلیج فارس: استان فارس 5 کرسی در مجلس خبرگان دارد که یک روز مانده به اتمام مهلت نام نویسی نامزدها، 15 نفر ثبت نام کرده اند.

خلیج فارس: نماینده ولی فقیه و امام جمعه بوشهر برای کاندیداتوری در پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان نام نویسی کرد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری برای کاندیداتوری از استان فارس اقدام کرده و عصر سه شنبه با حضور در فرمانداری شیراز نام نویسی کرد.

پیش از آغاز نام نویسی کاندیداهای مجلس خبرگان، «خلیج فارس» در گزارشی یادآور شد که آیت الله صفایی بوشهری در صورتی از این استان کاندیدای این مجلس می شود که نماینده کنونی استان از حوزه انتخابیه دیگری اقدام کند.

با این حال در ساعات اولیه آغاز نام نویسی از روز پنج شنبه گذشته، آیت الله حسینی بوشهری با حضور در فرمانداری مرکز استان کاندیدای این مجلس شد، ضمن اینکه همان روز مسئول روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان اعلام کرد که آیت الله صفایی بوشهری برنامه ای برای کاندیداتوری مجلس خبرگان از این استان ندارد.

استان فارس 5 کرسی در مجلس خبرگان دارد که یک روز مانده به اتمام مهلت نام نویسی نامزدها، 15 نفر ثبت نام کرده اند.

عصر فردا (چهارشنبه) مهلت ثبت نام کاندیداهای مجلس خبرگان به پایان می رسد و انتخابات آن 7 اسفندماه همزمان با انتخابات مجلس دهم برگزار می شود.

آیت‌الله صفایی بوشهری اول تیر ماه سال 1338 در شهر بوشهر به دنیا آمدند. براساس زندگینامه ای که از ایشان در سایت اطلاع رسانی شان منتشر شده، آیت ‌الله بهجت، بهاءالدیني، پایانی، تبریزی، خوشوقت تهراني، شب‌زنده‌دار، شبيري زنجانی، وحید خراسانی، راستي كاشاني و جوادي آملي اساتید وی در حوزه علمیه بوده اند.

آیت‌الله صفایی بوشهری در اسفندماه سال 87 با حکم رهبر انقلاب اسلامی به عنوان نماینده ولی فقیه و امام جمعه بوشهر منصوب شد.

شایان ذکر است آیت الله عبدالنبی نمازی - نماینده بوشهر در دوره های دوم و سوم مجلس خبرگان- که دوره قبل از تهران وارد این مجلس شده، در انتخابات آتی از حوزه انتخابیه اصفهان ثبت نام کرده است. وی متولد شهرستان دشتی است و هم اکنون امام جمعه کاشان و نماینده تهران در مجلس خبرگان است.

در استان بوشهر نیز تا امروز، علاوه بر آیت الله حسینی بوشهری، سه چهره دیگر برای کاندیداتوری در مجلس خبرگان نام نویسی کرده اند.