پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21974450 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20338311
کد خبر : 304695 تاریخ ثبت : 1398/10/23 09:18 نظرات تایید شده : 16
جوابیه‌ای درباره نیروهای اوتی بیمارستان‌های استان:

اداره کار بوشهر: از طریق مراجع قضایی اقدام کرده‌ایم

خلیج فارس: هفته پیش گزارشی درخصوص اجحاف در حق کارگران ساعتی بیمارستان های استان منتشر و علامت سوال هایی درباره نحوه پاسخگویی اداره کل کار در این خصوص مطرح گردید.

خلیج فارس: اداره کل کار استان بوشهر با ارسال جوابیه ای، اعلام کرد: اقدامات و پیگیری های لازم درباره نیروهای اوتی (ساعتی) بیمارستان های استان انجام گرفته و موضوع در دستگاه قضایی در حال طی شدن است.

هفته پیش پایگاه اطلاع رسانی «خلیج فارس» در قالب گزارشی به پیگیری اجحاف در حق کارگران ساعتی بیمارستان های استان پرداخت و علامت سوال هایی درباره نحوه پاسخگویی اداره کل کار در این خصوص مطرح کرد.

اکنون اداره کار استان در جوابیه ای، از اقدامات صورت گرفته پیرامون این موضوع دفاع و اعلام کرده: نهایتا اقدام قضایی در این خصوص انجام شده که در حال طی شدن مراحل قانونی است.

البته درخصوص بند نخست جوابیه مذکور مبنی بر حضور خبرنگار این رسانه در نشست های خبری اداره کار، باید یادآوری کرد که آنچه در گزارش پیشین ذکر شد، سکوت اداره کار استان در قبال اولین گزارش «خلیج فارس» درباره نیروهای اوتی بیمارستان های استان در شهریورماه سالجاری بود که ابهاماتی پیرامون بازرسی اداره کار در این خصوص مطرح گردید.

نهایتا نیز از طریق سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، موضوع پیگیری و اداره کار استان ملزم به پاسخگویی شد؛ هرچند با تاخیر و ابهامات مجددی همراه شد.

متن جوابیه اداره کار، تعاون و رفاه استان بوشهر را در ادامه می خوانید:

مدیر محترم پایگاه اطلاع رسانی خلیج فارس

با سلام و احترام؛

در پاسخ به مطلب مندرج در آن رسانه با موضوع «محرمانه های یک تعقیب قضایی در استان بوشهر» جوابیه ذیل به تفکیک موضوع در 7 بند ارسال می گردد. لذا مقتضی است طبق ماده 23 قانون مطبوعات، جهت تنویر افکار عمومی درج گردد:

1. درخصوص اطلاع رسانی این اداره کل و تعامل با رسانه های استان، علاوه بر ارتباط مستمر طی سال به مناسبت های مختلف از جمله هفته تعاون، هفته کار و کارگر، دهه مبارک فجر، هفته کارآفرینی و هفته دولت نشست هایی با اصحاب رسانه برگزار نموده است که نماینده آن پایگاه اطلاع رسانی نیز در نشست ها حضور داشته و جای بسی شگفت است که پاسخگو بودن این اداره کل با رسانه های استان اینگونه اعلام می نمایید.

2. درخصوص دسترسی به اطلاعات، توجه آن پایگاه محترم را به فضل چهارم قانون موصوف درخصوص استثنائات دسترسی به اطلاعات و حریم خصوصی اشخاص جلب می کنم ضمن اینکه هیچ یک از ذی‌نفعان تاکنون درخواستی دال بر دسترسی به اقدامات صورت گرفته نداشته اند.

3. کمیسیون کارگری استان بوشهر با برگزاری جلسات دلسوزانه و مسئولانه، پیگیری موثر و هدفمند جهت احقاق حقوق کارگران داشته است.

4. همانگونه که قبلا اعلام گردید اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در جهت صیانت از حقوق کارگران واحدهای مزبور، ضمن انجام پیگیری های لازم از طریق بازرسین کار موضوع را از طریق مراجع قضایی پیگیری نموده است که در حال طی مراحل قانونی می باشد.

5. علاوه بر پاسخگویی به رسانه ها و ذی‌نفعان و گزارش در جلسات کمیسیون کارگری و نهایتاً اقدام قضایی، از طریق رسانه ملی نیز گزارش مبسوطی در این خصوص محضر مردم شریف استان ارائه گردید.

6. از ابتدای سال 97 تاکنون، از طریق مراجع حل اختلاف قانون کار نسبت به حقوق و مطالبات معوق کارگران، توسط کارگروه های فوق صرفاً در شهرستان بوشهر بالغ بر شش میلیارد ریال حکم صادر گردیده است و سایر پرونده ها در جریان دادرسی می باشد که در اولویت رسیدگی و دست بررسی می باشد.

7. ضمن تشکر از اطلاع رسانی آن پایگاه محترم انتظار می رود منطبق بر اخلاق حرفه ای، ضمن درج اخبار براساس مستندات قانونی، در شرایط کنونی ضمن جلوگیری از القا هرگونه یأس و ناامیدی در جامعه، اقدامات شایسته صورت گرفته دستگاه های اجرایی از جمله این اداره کل پوشش لازم داده شود.

روزیتا اعتمادی فر- روابط عمومی اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی

در این زمینه
محرمانه‌های یک تعقیب قضایی در استان بوشهر+ اسناد

-->