پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21766206 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20130362
کد خبر : 292440 تاریخ ثبت : 1398/8/15 22:58 نظرات تایید شده : 4

جنجال علی مطهری و قرص‌های ضد بارداری؛ ماجرا از چه قرار است؟

خلیج فارس: ماجرای قرص بارداری علی مطهری جنجالی شده است، این اولین بار نیست که یک نشست با حضور علی مطهری به جنجال بدل می‌شود. البته آخرین بار هم نخواهد بود. با این تفاوت که این نشست منجر به درگیری فیزیکی نشد. اما این بار هم علی مطهری از مسببین این جنجال شکایت کرد. با این حال واکنش‌های این نشست همچنان ادامه دارد و علی مطهری نیز از روش‌های مختلف سعی می‌کند به منتقدان جواب دهد.

به گزارش فرارو، ماجرا از آنجا آغاز شد که علی مطهری نماینده تهران به دعوت بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی در ویژه‌برنامه‌ای که به مناسبت ۱۳ آبان برگزار شد به عنوان سخنران اصلی حضور می‌یابد. البته از همان ابتدا یکی از دانشجویان شروع به اعتراض می‌کند و در بخش پرسش و پاسخ میان همان دانشجو و علی مطهری جملاتی جنجالی رد و بدل می‌شود.

دانشجوی معترض که از جواب مطهری قانع نشده، خطاب به او می‌گوید: "آقای دکتر شما باید قرص فراموشی همراه داشته باشید. "مطهری هم در جواب این دانشجو پاسخ می‌دهد: "من قرص‌های زیادی به همراه دارم اگر شما خواستید قرص ضد بارداری هم همراه دارم."

۳ ساعت پس از اتمام مراسم دانشگاه شهید بهشتی، ویدئوی این گفتگوی جنجالی با عنوان " توهین علی مطهری به یک دانشجو" در خبرگزاری فارس منتشر و به سرعت در فضای مجازی دست به دست شد.

بسیاری از تندرو‌ها با انتشار این ویدئو در فضای مجازی مدعی شدند که علی مطهری این جمله را به یک دانشجوی دختر گفته، اما چند ساعت بعد علی مطهری در کانال تلگرامی اش این موضوع را رد می‌کند و می‌گوید: "در ارتباط با سخنرانی بنده در روز ۱۳ آبان در دانشگاه شهید بهشتی، ویدئویی شیطنت‌آمیز در فضای مجازی منتشر شده است. لازم به توضیح است که مزاح مورد نظر با یک دانشجوی پسر بوده است نه دانشجوی دختر. " او ادامه می‌دهد: "از بسیج دانشجویی که دعوت کننده و برگزارکننده این برنامه بود انتظار چنین رفتاری نمی‌رفت."
 
واکنش‌ها به گفتگوی جنجالی مطهری با یک دانشجو
پس از انتشار ویدئو در سایت خبرگزاری فارس، بسیاری از فعالان سیاسی و رسانه‌ای اصولگرا در فضای مجازی نسبت به جمله جنجالی علی مطهری موضع گرفتند. جعفر بلوری تحلیل گر سیاسی اصولگرا در صفحه توئیترش، نوشته است: "آقای مطهری می‌گوید کسی که به او اهانت شده، دختر نبود و پسربود. بعد هم گفته اهانت نبود و مزاح بود، بعد هم شاکی شده! اهانت اهانت است و پسر و دختر ندارد. "

علیرضا سلیمی نماینده اصولگرا و عضو هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس نیز در گفتگو با رسانه ها، نسبت به صحبت‌های علی مطهری در دانشگاه شهید بهشتی انتقاد کرده و گفته است: "در صورت شکایت مسئولان این دانشگاه یا فردی که مورد توهین قرار گرفته و یا تشکلی که این برنامه را برگزار کرده است، این اظهارات آقای مطهری در هیئت نظارت مورد بررسی قرار خواهد گرفت. "

حامد موفق بهروزی فعال رسانه‌ای اصولگرا هم در توییترش، می‌نویسد: "مطهری قابل دفاع نیست. اما انصاف هم این است که نقل قول درست بگوییم. در جلسه خطاب این بنده خدا دانشجوی پسر بود نه دختر. "

علی مطهری چه گفت؟

مطهری نماینده تهران در پاسخ به انتقاد‌ها در گفتگویی که با خبرگزاری مهر داشته، در پاسخ به این سوال که شما که عضو کمیسیون فرهنگی هستید، چرا باید این‌گونه صحبت می‌کردید؟ می‌گوید: " این یک اقدام رذیلانه از طرف دو خبرگزاری بود. من از دو خبرگزاری که این ویدئو را منتشر کردند، شکایت می‌کنم "

مطهری در مورد جنجال به وجود آمده در نشست دانشگاه شهید بهشتی، می‌گوید: " من از باب مزاح و شوخی در جواب این دانشجوی معترض گفتم، من انواع و اقسام قرص‌ها را دارم، قرص ضدبارداری هم برای شما دارم. همه خندیدند و به عنوان یک شوخی تلقی کردند. ما بیرون آمدیم و دیدیم یک ویدئو پخش کردند، مبنی براینکه «توهین علی مطهری به یک دانشجوی دختر» این در حالی است که این دانشجو پسر بود، اگر دختر بود همان‌جا اعتراض می‌کردند. "

شکایت مطهری از خبرگزاری فارس

پس از انتشار گسترده این ویدئوی جنجالی و بالاگرفتن انتقادها، مصطفی ترک همدانی وکیل علی مطهری از شکایت موکلش از خبرگزاری فارس خبر می‌دهد. او در این باره می‌گوید: " به دنبال انتشار کلیپی تقطیع شده از سخنان موکل در یک سخنرانی، علیه خبرگزاری فارس تحت عناوین اتهامی نشر اکاذیب و توهین اقامه دعوا کردیم. "

این وکیل دادگستری ادامه می‌دهد: "برای تخریب افرادی که میان مردم وجهه و محبوبیتی دارند یکی از راهکارها، تخریب شخصیت به لحاظ اخلاقی است و این بار تخریب موکل با این رویکرد بوده است. "

مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی به فارس چه گفت؟

ماجرا به شکایت علی مطهری ختم نشد و چند ساعت پس از انتشار خبر شکایت علی مطهری از فارس، این خبرگزاری با ادامه دادن این جنجال، گفتگوی مفصلی با مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی منتشر کرد. مهدی خطیب در مورد انتشار ویدئوی جنجالی می‌گوید: " فیلمی که در رسانه‌ها منتشر شده به هیچ وجه تقطیع شده نیست. ولی فیلم کامل هم نیست که نشان دهد دانشجوی مذکور خانم بوده یا آقا. "

او ادامه می‌دهد: " لحن صدای آقایی که مخاطب آقای مطهری بود مقداری نامفهوم بود و بعد از انتشار این فیلم برخی رسانه‌ها هم به صورت سهوا و غیرعمدی احساس کردند که صدای یک خانم است. "

علی مطهری همچون گذشته از مسببین جنجال شکایت کرده و باید دید که مقام قضایی نسبت به این اقامه دعوا چه واکنشی نشان می‌دهد.
کلمات کلیدی خبر : علی مطهری
-->