پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 24305581 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/05/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1367292
کد خبر : 277652 تاریخ ثبت : 1398/5/21 07:16 نظرات تایید شده : 13
سرپرست آموزش و پرورش استان مطرح کرد:

صندلی خالی 2150 معلم در بوشهر/ معرفی 13 مدیر مدرسه به هیات تخلفات

میانگین مدارس تخریبی بوشهر پایین تر از کشور/ قطعا مدرسه نیروگاه اتمی اختصاصی نمی شود/ واکنش به سوالی درباره تغییر روسای شهرستانی/ طلب 73 میلیاردی بازنشسته ها از آموزش و پرورش

خلیج فارس: سرپرست آموزش و پرورش استان بوشهر می گوید: اگرچه حدود 2150 معلم برای سال تحصیلی جدید کمبود داریم، اما با اقداماتی که در دستور کار است، نمی گذاریم اول مهر کلاسی بدون معلم باشد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ غلامحسین حسینی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در ابتدایی 450 و در متوسطه معادل 1700 معلم کمبود داریم که با اقداماتی نظیر جذب حق التدریس، سرباز معلم، نوبت دوم مدارس، خرید خدمت و برون سپاری (دو مورد آخر برای مقطع متوسطه) نمی گذاریم اول مهر کلاس درسی در استان بدون معلم بماند.

میانگین مدارس تخریبی بوشهر پایین تر از کشور

حسینی در پاسخ به سوالی درباره مدارس تخریبی استان بیان کرد: 9 درصد فضاهای آموزشی بوشهر تخریبی است، درحالی که این شاخص در کشور 30 درصد می باشد و از میانگین کشوری پایین تر هستیم که امیدواریم بخشی از پروژه هایی که در دست اجرا داریم، تا قبل از مهر تکمیل شده و با بهبود شرایط اعتباری کشور، احداث سایر پروژه های ناتمام هم تسریع گردد.

قطعا مدرسه نیروگاه اتمی اختصاصی نمی شود

سرپرست آموزش و پرورش استان در پاسخ به سوالی درباره ابهاماتی پیرامون مجتمع آموزشی شهدای نیروگاه اتمی در چهارراه فضیلت بوشهر که زمین آن از شهر بوده ولی نیروگاه برای اختصاصی کردن آن تلاش دارد، اظهار داشت: این مدرسه به سال تحصیلی جدید نمی رسد و طبق قولی که نیروگاه اتمی داده، امیدواریم تا دهه فجر تکمیل و به بهره برداری برسد.

حسینی افزود: با توجه به تاکید استاندار مبنی بر اینکه این مجتمع آموزشی به مدرسه ای شاخص و برتر با هدف ارایه خدمت به آحاد جامعه بوشهر باشد، این اطمینان وجود دارد که استان نگاه و همتش بر این است که اینجا به پهنه جغرافیایی بوشهر خدمات دهد و قطعا ذهنیتی درباره بهره برداری اختصاصی از آن رخ نمی دهد.

واکنش به سوالی درباره تغییر روسای شهرستانی

تغییر روسای آموزش و پرورش شهرستانی از جمله دشتستان یکی از سوالات مطرح شده از سرپرست اداره کل آموزش و پرورش بود که حسینی اظهار داشت: اگر نیازی به تغییر، جابجایی و ارتقا باشد، در کمیته انتصابات مورد بررسی قرار می گیرد و قطعا ضوابط آموزش و پرورش در این مورد ملاک اصلی است، ضمن اینکه رویکرد ما در تغییرات حذف نیروهای با تجربه و نخبگان آموزش و پرورش نیست.

معرفی 13 مدیر مدرسه به هیات تخلفات اداری

رئیس اداره ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات آموزش و پرورش استان بوشهر نیز در این نشست خبری در پاسخ به سوالی پیرامون گلایه مکرر والدین دانش آموزان درخصوص اخذ وجه اجباری هنگام ثبت نام با وجود اینکه مسئولان آموزش و پرورش آن را تخلف می دانند، بیان کرد: هنوز روی این حرف مان هستیم که دریافت هرگونه وجهی بصورت اجباری در زمان ثبت نام دانش آموزان تخلف است و اگر کمکی هم برای اداره مدرسه نیاز است تا کمبود سرانه ها جبران شود، باید با تصمیم انجمن اولیا و مربیان مدرسه و در طول سال تحصیلی به صورت اختیاری باشد.

عبدالله روشن ادامه داد: براساس گزارش های مستندی که از دریافت وجه اجباری در زمان ثبت نام به ما رسیده، 8 مدیر مدرسه در مرکز استان و 5 نفر هم در شهرستان ها به هیات تخلفات اداری معرفی شده و تصمیم گیری در صلاحیت این هیات است، ضمن اینکه در سال گذشته مواردی از عزل مدیر مدرسه را به این دلیل داشته ایم.

روشن درباره اینکه به نظر می رسد حجم گلایه های مردمی درباره این مشکل بالاتر از این تعداد مدرسه است، بیان کرد: ملاک ما مستند بودن گزارش های دریافتی است، چرا که بعضا مدیر مدرسه می گوید دریافت این کمک بصورت اختیاری بوده و والدین دانش آموزان نیز اصراری بر اجباری بودن دریافت آن ندارند، ولی قطعا اگر این تخلف مستند باشد، برای ارسال پرونده مدرسه به هیات تخلفات اداری کوتاهی نمی کنیم و می تواند به درج در پرونده تا تغییر مدیر منجر شود.

به گفته وی، واقعیت این است که سرانه های مدارس که با تاخیر پرداخت می شود، کفاف هزینه های تعمیرات و نگهداری امکانات مدرسه را نمی دهد، از این رو مدارس در طول سال تحصیلی نیاز به کمک های اختیاری والدین و خیرین دارند، اما اجبار برای کمک به مدرسه تخلف است.

طلب 73 میلیاردی بازنشسته ها از آموزش و پرورش

سرپرست معاونت پشتیبانی و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش بوشهر نیز درخصوص معوقات فرهنگیان استان گفت: 73 میلیاردتومان پاداش خدمت فرهنگیان و 22 میلیاردتومان هم مربوط به حق التدریس مانده که تلاش داریم تا ماه آینده مطالبات حق التدریسی ها پرداخت شود، درباره بازنشسته ها نیز وزارتخانه با جدیت پیگیر اعتبار برای این مهم است.

غلامرضا دانش فر درباره طرح رتبه بندی معلمان و افزایش حقوق آنها نیز گفت: برای اجرای صحیح این طرح به 12 هزار میلیاردتومان نیاز است، ولی آنچه به آموزش و پرورش قول داده شده و می تواند روی آن برنامه ریزی کند، 400 تا 600 میلیاردتومان است که براساس اعلام سرپرست وزارتخانه، قرار است از مهرماه اجرایی و منجر به افزایش در حقوق فرهنگیان شود.

کلمات کلیدی خبر : غلامحسین حسینی آموزش و پرورش
-->