پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 32523380 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 51816202
کد خبر : 266363 تاریخ ثبت : 1398/3/21 21:51 نظرات تایید شده : 17
نماینده دشتی و تنگستان:

مجلس به باشگاهی برای حضور نمایندگان تبدیل می‌شود

خلیج فارس: بوشهر در کلام دولتمردان به پایتخت انرژی کشور مشهور است اما منافع منطقه‌ای و استانی آن نادیده گرفته می شود.

خلیج فارس: نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس گفت: با روند موجود بیم آن دارم مجلس شورای اسلامی نیروهای کیفی و نخبه خود را از دست بدهد و در دوره‌های آینده به باشگاهی برای گردهمایی نمایندگانش تبدیل شود.

به گزارش «خلیج فارس»؛ سیدکمال‌الدین شهریاری در نطق میان دستور امروز (سه‌شنبه)، در انتقاد به عملکرد قوه مقننه گفت: مجلس شورای اسلامی با وجود توسعه کمی نیروی انسانی، توسعه ساختاری و سازمانی و ساخت و سازهای پیرامونی و رشد بودجه و هزینه‌های اداری نتوانست از نظر کیفی جایگاه قانونگذاری و نظارت خود را حفظ کند.

این عضو کمیسیون عمران در مجلس مدعی شد: مجلس با سقوط در ورطه روزمرگی و تبدیل شدن به کارخانه تولید قوانین الحاقی و اصلاحی که ارتباط چندانی هم با مشکلات و گرفتاری‌های جامعه ندارد به نهادی بی‌اثر در ساختار نظام تبدیل شده است به حدی که بیم آن دارم نیروهای کیفی و نخبه خود را از دست داده و در دوره‌های آینده به باشگاهی برای نمایندگان تبدیل شود که هفته‌ای چند روز در آن حضور یابند و موثرترین اقدام آنها در زمان حضور وزیران در این باشگاه، حلقه زدن دور آنان و دادن نامه‌هایی برای تامین نیازهای شخصی و جمعی خود و با تضرع و استغاثه، امیدوار به رفع مشکلات ریز و درشت موکلان خود باشند. آن وقت به جای مجلس، نهادهای متعدد دیگری همچون سران سه قوه به تمشیت امور بپردازند.

شهریاری مدعی شد: نگاه دولت و مسئولان اجرایی به استان کوچک بوشهر اما ثروتمند کشور، نگاهی مبتنی بر منافع ملی منهای منافع منطقه‌ای و استانی است. بوشهر در کلام دولتمردان به پایتخت انرژی کشور مشهور است اما اغلب شهرستانهای استان از نظر شاخصهای توسعه مانند زیست محیطی، اشتغال، سلامت، درآمد سرانه و امید به زندگی در پایین‌ترین سطوح کشور قرار دارند.

نماینده مردم دشتی در مجلس ادامه داد: به عنوان نمونه مجتمع گازی و پتروشیمی پارس جنوبی برای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت فرصت شغلی به وجود آورده، اما جوانان تحصیلکرده بیکار شهرستانهای استان با نرخ‌های بیکاری ۱۹، ۱۸.۱ و ۱۵.۲ درصد در حسرت یک شغل آبرومندانه در پشت حصارهای مجتمع مذکور شب را صبح می‌کنند.