پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 48489800 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 25724654
کد خبر : 261611 تاریخ ثبت : 1398/2/25 11:37 نظرات تایید شده : 3
در نشست شورای شهر مطرح شد؛

باشگاه شاهین در انتظار تصمیم مهم/ آغاز رای‌گیری الکترونیکی در شورای شهر

خلیج فارس: اولین دستور کار لایحه تملک بخشی از یک ملک در گذر بود که موجب بحث هایی میان اعضای شورا شد.

خلیج فارس: در 169مین جلسه  علنی شورای شهر بوشهر، رای گیری الکترونیکی از اعضا درخصوص طرح و لوایح اجرایی شد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ همچنین در این نشست، بصورت آزمایشی پخش اینستاگرامی مذاکرات صحن علنی از صفحه شورای شهر آغاز شد؛ هرچند این پخش زنده پس از نطق اعضا و یک دستور کار جلسه متوقف شد، ولی درصورت اجرای صحیح و کامل، می تواند گامی در مسیر شفاف سازی و ارتباط بیشتر شورا با شهروندان باشد.

باشگاه شاهین در انتظار تصمیم روز یکشنبه

این جلسه با نطق پیش از دستور اعضا آغاز شد که ابتدا عبدالخالق برزگرزاده با اشاره به صعود تیم شاهین شهرداری به لیگ برتر، گفت: با توجه به اینکه زمان برای این تیم مهم است باید تا یکشنبه وضعیت اساسنامه و آینده باشگاه مشخص شود که اگر امکان حمایت شهرداری نباشد، شفاف اعلام شود؛ هرچند اطلاع دارم که پیگیری های زیادی با فدراسیون فوتبال و دستگاههای نظارتی برای رفع مشکل درحال انجام است.

وی همچنین با اشاره به عملکرد موفق تیم دریانوردان که در سال نخست حضور در لیگ برتر فوتبال ساحلی صدرنشین مسابقات هستند، خواستار تسریع در کمک به این تیم از سوی شورا و شهرداری شد.

ندا عبدالله زاده دیگر عضو شورا نیز با اشاره به ضرورت تغییر 50 تا 60 درصدی تیم شاهین برای حضور موفق در لیگ برتر اظهار داشت: در این خصوص زمان بسیار مهم است و اگر احیانا مشکلی بر سر راه شهرداری برای تیمداری وجود دارد، سریع تر فکر دیگری شود تا امید مردم به این تیم ناامید نگردد.

روح الله نصرتی نایب رییس شورا هم با یادآوری اینکه بودجه پیش بینی شده از سوی شهرداری کفاف تیمداری در لیگ برتر را نمی دهد، تصریح کرد: نماینده مجلس و مقامات ارشد استانی که در بازی های آخر کنار تیم عکس یادگاری گرفتند، حالا خود را نزدیک نمی کنند، درحالی که انتظار می رود موثرتر و جدی تر به کمک شهرداری و باشگاه شاهین بیایند. تقاضای شفاف ما این است که مجموعه هایی مثل بندر و گمرک باید در راستای مسئولیت اجتماعی شان درخصوص حمایت از تیم شاهین در لیگ برتر مسئولیت و تعهد بپذیرند.

در همین حال رییس شورای شهر بوشهر گفت: چون موسسه شاهین شهرداری بوشهر از قبل ثبت شده، جای نگرانی در این خصوص نیست و جلسات متعددی با فدراسیون و دستگاههای نظارتی در حال انجام است که بدون هرگونه مشکلی، قدم های محکمی از سوی باشگاه شاهین در لیگ برتر برداشته شود و از این رو جای نگرانی برای هواداران وجود نداشته باشد.

کیوان هاشم زاده نیز در نطق خود با اشاره به گلایه مندی مردم از اینکه اغلب اوقات مدیران در جلسه هستند و قادر به ملاقات با آنها نمی باشند، اظهار داشت: از استاندار تقاضا می کنیم به مدیران دستور داده شود که جلسات مدیران بعد از ساعت اداری برگزار شود و برای شروع نیز ما از شهردار می خواهیم این مسئله را بخشنامه کنند.

اکبر توسلی دیگر عضو شورا نیز بر ضرورت نورپردازی میادین و راه اندازی آب نمای میادین شهر تاکید کرد و گفت: شب های بوشهر جلوه زیبایی ندارد که می تواند با نورپردازی ها به این موضوع توجه کرد.

حاشیه های یک لایحه

در ادامه، شورا وارد دستور کار جلسه شد که ابتدا لایحه تملک بخشی از یک ملک در گذر بود که موجب بحث هایی میان اعضای شورا شد.

ابتدا عبدالخالق برزگرزاده به عنوان مخالف لایحه شهرداری صحت کرد و گفت که قیمت هایی که شهرداری برای تملک زمین و خانه شهروندان به عنوان توافقی تعیین می کند اجحاف به مردم است، طوری که سال ها طرح گذر که بخشی از آن در ملک شهروند می باشد اجرایی نشده که به قیمت روز به وی هزینه پرداخت شود، اکنون که ملک وی تخریبی شده و برای ساخت و ساز به شهرداری مراجعه می کند، با گلوگاهی به اسم توافق برای واگذاری بخشی از زمینش مواجه می شود. از طرفی قیمت هایی که تعیین می شود بسیار پایین تر از نرخ بازار و اجحاف در حق مردم است، از این رو نباید به این لوایح رای داد.

در مقابل پویا دولابی رییس کمیسیون عمران معتقد بود که انتقاد برزگرزاده تا حدود زیادی درست است اما همه شهروندان را باید دید و نه فقط صرفا فردی که ملک وی در مسیر گذر است و با اختصاص بخشی از آن به طرح های شهری و دریافت مبلغی، ارزش افزوده ای بابت بازگشایی و توسعه مسیر هم نصیب ملک وی خواهد شد و ارزش آن بیشتر خواهد شد.

در ادامه مهرزاد آسایش هم به عنوان مخالف دیگر قیمت های توافقی شهرداری برای تملک املاک شهرداری را برخلاف میل و خواست شهروندان دانست و از سویی ندا عبدالله زاده به عنوان موافق لایحه شهرداری معتقد بود که شهروندان اجباری به توافق با شهرداری ندارند.

نهایتا این لایحه با 6 رای موافق، رای ممتنع نصرتی و 2 رای مخالف آسایش و برزگرزاده تصویب شد.

موضوع دیگری که در دستور کار قرار داشت، نامه مرکز پژوهش های شورای شهر برای خرید دو کتاب هرکدام 3 میلیون تومان و حمایت از طرح پژوهشی "فریبرزی" از نیروهای شهرداری در مقطع دکترای وی با اعتبار 6 میلیون تومان بود که مصوب شد.

دو نامه کمیسیون عمران شورای شهر درباره بازدید از مجتمع تجاری گنجینه خلیج فارس (استوار) و ایرادات فنی پروژه به همراه پیگیری تعهد مجتمع مسکونی خورشید حاجیان برای ساخت پارکینگ طبقاتی مطرح و قرار شد در جلسه هفته آینده در دستور کار و مورد بحث قرار بگیرد.