سند تحول بنیادین آموزش و پرورش نقشه راه تربیت اسلامی است
كدخبر: id-256268
تاريخ: 2019-04-15 17:32:02
خلیج فارس: مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: سند تحول بنیادین نقشه راه و ابزار کاری برای ارزیابی بهتر از فرایند آموزشی و تعیین مسیر مناسب برای رسیدن به تربیت اسلامی است.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از ایرنا؛ ناصر کرمی روز دوشنبه در همایش طلایه داران تربیت آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: هدف تربیت در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش رسیدن آینده سازان به مراتبی از حیات طیبه است و باید انسانی تربیت شود که در جامعه و کشور مفید واقع شود.

وی اضافه کرد: نسل امروز در دام فریب الگوهای شبه تربیت قرار گرفته است به همین دلیل دست‌اندرکاران تربیت باید مسلح به آگاهی، دانش و مهارت باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: در نظام جدید آموزشی سند تحول بنیادین جوهره تربیت است و ابزارهای تربیتی باید مبتنی بر ساحت‌های 6‌ گانه سند تحول بنیادین باشد.

وی افزود: با توجه به هجمه‌ها، جنگ نرم و کم توجهی به آموزه‌های دینی و اخلاقی دستیابی به برخی از ساحت‌های سند تحول بنیادین وعملیاتی کردن آن سخت است پس باید تلاش کرد تا به روز بود و جلوی این هجمه‌ها ایستاد.

کرمی گفت: هدف تربیت در جهان امروز تغییر وضعیت موجود دانش آموزان و کم کردن شکاف نسلی است.

وی افزود: با توجه به تحولات و تغییرات گسترده مربیان باید آشنا با زبان رسانه، شبکه های اجتماعی و حامل نکات اخلاقی باشند.

کرمی، ضرورت همراهی و همکاری خانواده ها، مشاوران مذهبی و تحصیلی برای رسیدن به اهدف تربیتی مورد نظر آموزش و پرورش تاکید کرد.

وی گفت: شوراها و تشکل‌های دانش آموزی به عنوان بازوهای مشورتی مدیران در مدرسه ها از اهمیت ویژه ای برخوردارند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: با توجه به سیل اخیر برنامه های سیل مهربانی هم کلاسی و بحث کمک به آسیب دیدگان از سیل همچنان در مدرسه های استان ادامه دارد.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: نماز جماعت به صورت مستمر در 800 مدرسه استان بوشهر برگزار می‌ شود.

سیروس فتحی افزود: حضور بیش از 850 معاون مربی تربیتی، 150 مشاور و همکاری 320 مشاور مذهبی در مدرسه ها فرصت خوبی برای فعالیت‌های تربیتی به شمار می روند.

وی اضافه کرد: توسعه فعالیت‌های دانش‌آموزی و ایجاد فضای امید و نشاط و فضای جذاب و شاداب در مدارس در دستور کار است.

فتحی بیان کرد: با حضور بیش از 70 هزار دانش‌آموز استان بوشهر مسابقه های عترت و نماز در استان برگزار شد و دانش آموزان استان توانستند سه عنوان برتر کشوری را کسب کنند.

فتحی گفت: در زمان حاضر 21 مرکز دارالقرآن در سطح استان بوشهر فعال است

وی یادآور شد: برگزار نخستین یادواره 471 شهید دانش آموز در آبان امسال در استان بوشهر برگزار می شود.

در این همایش از کتاب مجموعه مقالات همایش علمی تربیت اسلامی و سبک زندگی آموزش و پرورش استان رونمایی شد.