آلودگی‌های نفتی سواحل و رودخانه‌های گناوه برطرف شد
كدخبر: id-247413
تاريخ: 2019-02-20 09:45:12

خلیج فارس: آلودگی‌های نفتی سواحل و رودخانه‌های گناوه در استان بوشهر که منشأ آن در کوه‌های «بی‌بی‌ حکیمه» اعلام شده بود، به طور کلی برطرف شد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از ایران؛ «فرهاد قلی نژاد»، مدیرکل اداره حفاظت محیط زیست استان بوشهر با تأیید این خبر، افزود: شرکت بهره‌برداری نفت وگاز گچساران یکی ازشرکت‌های مهم تابع شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب است که برخی تأسیسات نفتی موجود آن در استان بوشهر زیرمجموعه این شرکت قرار دارد. در بارندگی‌های یک ماه گذشته برخی از خطوط نفتی این شرکت به‌دلیل فرسودگی دچار نشتی شده بود که آلودگی نفتی رودخانه بردخون را هم به‌دنبال داشت.

http://www.ion.ir/content/modulefile/file/999808.jpg?width=800&height=600&bgcolor=eeeImage result for ‫ساحل گناوه‬‎

قلی‌نژاد یادآور شد: براساس تصاویر ماهواره‌ای هم‌اکنون هیچ لکه نفتی و آلودگی در سواحل و رودخانه‌های گناوه و همچنین رودخانه «بردخون» که آلودگی نفتی بالایی داشت، وجود ندارد.

مدیرکل اداره حفاظت محیط زیست استان بوشهر با اشاره به بارندگی‌های اخیر و مشاهده دوباره این نوع آلودگی، گفت: خوشبختانه بعد از بارندگی‌های چند روز گذشته، آلودگی نفتی در رودخانه‌های گناوه و همچنین رودخانه بردخون مشاهده نشده است.

قلی‌نژاد یادآور شد: شرکت نفت و گاز گچساران با هماهنگی محیط زیست و اداره کل بنادر و کشتیرانی استان، لکه‌های نفتی را که در چند نقطه مشخص شده بود، مهار کرد. در حال حاضر نیز این شرکت بازدیدهای میدانی خطوط نفتی را دردست کار دارد تا در صورت مشاهده خطوط نفتی فرسوده نسبت به بازسازی و تعویض آنها اقدام کند.

«سیدعلی پاک نژاد»؛ فرماندار و مدیر بحران گناوه نیز هرگونه آلودگی نفتی در رودخانه‌های این شهرستان را رد کرد و اظهار داشت: درپی بارندگی‌های شدید و طغیان رودخانه‌های فصلی بالادست، امسال لکه‌های نفتی در 2 مرحله به‌صورت گسترده در این محدوده مشاهده شد و نقاط بکر آن را آلوده کرد. خوشبختانه با تدابیر اندیشیده شده هم‌اکنون تمام آلودگی‌ها رفع شده و مشکل خاصی وجود ندارد.