پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 43549245 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20797025
کد خبر : 239303 تاریخ ثبت : 1397/10/19 12:25 نظرات تایید شده : 7
پیگیری یک سوژه؛

جعبه بجای شیرینی!/ صنعت و تجارت بوشهر: تخلف است

خلیج فارس: ضرب المثل «گندم نمای جو فروش» شاید حکایت فروش جعبه مقوایی شیرینی فروش ها باشد.

خلیج فارس: ضرب المثل «گندم نمای جو فروش» شاید حکایت فروش جعبه مقوایی شیرینی فروش ها باشد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ یکی از گلایه های مردمی هنگام خرید شیرینی اعم از کیک، شیرینی تر یا خشک، محاسبه جعبه حاوی آن با قیمت شیرینی است.

اگرچه جعبه خالی شیرینی قیمت مشخصی دارد که باید از مشتری اخذ شود. اما قطعا قیمت آن نسبتی با نرخ شیرینی ندارد.

فروشنده اگر منصف باشد ابتدا باید وزن جعبه را از وزن شیرینی کم کند وسپس قیمت یک جعبه خالی را به قیمت شیرینی بیفزاید، نه این که شیرینی و جعبه مقوایی را باهم وزن کنند.

قنادان باید شیرینی را خالص بفروشند

 در همین خصوص معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: تمامی فروشندگان و عرضه کنندگان شیرینی ملزم به خالص فروشی هستند.

رضا جمالی افزود: برخی از قنادان و شیرینی فروشان هنگام عرضه شیرینی را با جعبه وزن و جعبه را معادل قیمت شیرینی با مصرف کنندگان محاسبه می کنند که این امر از مصداق های بارز کم فروشی است.

وی بیان کرد: با توجه به اعتراض برخی از شهروندان بوشهری نسبت به این اقدام شیرینی فروشی ها بازرسی و نظارت ویژه بر فعالیت قنادان در دستور کار این سازمان قرار گرفته و با متخلفان برخورد قاطع صورت می گیرد.

جمالی اظهار داشت: در این ارتباط تاکنون بازدیدهای متعددی از قنادی های شهر بوشهر صورت گرفته که برخی از واحد های متخلف شناسایی و نسبت به تشکیل پرونده تخلف کم فروشی اقدام شده است.

وی بیان کرد: این بازرسی ها از تمامی واحدهای قنادی سطح استان بوشهر ادامه و در برخورد با متخلفان هیچ گونه اغماضی نمی شود.

جمالی افزود: شهروندان در صورت مشاهده هر گونه تخلف مراتب را به ستادهای خبری این سازمان و شهرستان های تابعه با شماره تلفن 124 اطلاع دهند.