پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 29081622 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 49416022
کد خبر : 227656 تاریخ ثبت : 1397/8/16 12:51 نظرات تایید شده : 12
ظاهرا پای اعمال نظر یک نماینده در میان است

تاخیر در معارفه فرمانداری که بعد 8 ماه منصوب شد!

خلیج فارس: تنگستان به عنوان شهرستانی که دارای بالاترین نرخ بیکاری در استان می باشد، نیازمند توجه بیشتر دولت می باشد، اما تاخیر بیش از 8 ماهه در تعیین فرماندار آن نشان از کم لطفی ها در این خصوص می باشد.

خلیج فارس: تنگستان به عنوان شهرستانی که دارای بالاترین نرخ بیکاری در استان می باشد، نیازمند توجه بیشتر دولت می باشد، اما تاخیر بیش از 8 ماهه در تعیین فرماندار آن نشان از کم لطفی ها در این خصوص می باشد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ این شهرستان از اسفندماه سال گذشته و در پی انتصاب دهدشتی به مدیرکلی دفتر سیاسی و انتخابات استانداری، بدون فرماندار بوده و مدیریت عالی دولت در این شهرستان بصورت سرپرستی اداره می شود.

اما در شرایطی که بعد از انتقادات بسیار افکار عمومی و حامیان دولت در تنگستان، بلاخره با تاخیر بیش از 8 ماه وزیر کشور حکم عبدالحسن رفیعی پور به عنوان فرماندار این شهرستان را صادر کرد، اما خبری از معارفه وی نشده است.

با گذشت بیش از 10 روز از صدور حکم فرماندار جدید تنگستان، عدم برگزاری معارفه وی و پاسخگو نبودن مسئولان استانداری در این زمینه، برخی گمانه زنی ها را در محافل سیاسی پدید آورده است.

شنیده می شود تکاپو و تلاش یکی از نمایندگان برای چینش مناسب فرمانداران حوزه انتخابیه و انفعال استانداری در این زمینه، باعث شده تا معارفه فرماندار جدید تنگستان که در حوزه انتخابیه وی نیز نمی باشد با تاخیر مواجه شود.

اگر این موضوع صحت داشته باشد، باید گفت اهداف نمایندگان برای دست چین کردن فرمانداران درر راستای انتخابات آینده قابل درک است! اما انفعال استانداری در این زمینه و تاخیر بیشتر در شروع بکار فرمانداری که حکم وزیر کشور را نیز گرفته جای پرسش و ابهام دارد.

آنطور که در برخی محافل شنیده می شود، همین اعمال نظرها احتمالا زمینه ساز تغییرات دیگری در سطح فرمانداری های استان طی هفته های آتی خواهد بود.

موضوعی که اقتدار نماینده عالی دولت برای تعیین فرمانداران را با پرسش جدی مواجه می سازد و فراتر از توانمندی گزینه های منصوب شده، رویه های انتخاباتی بر این تغییرات حاکم می کند.

باید منتظر ماند و دید آیا با گرهی که پیش آمده، معارفه رفیعی نژاد فرماندار جدید تنگستان هم به مانند روال صدور حکم وی طولانی مدت خواهد شد؟!

در این زمینه
تنگستان بعد 8 ماه صاحب فرماندار شد! + سوابق فرمانداران پس از انقلاب