پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/21 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2042903 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/14 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3222277
کد خبر : 226522 تاریخ ثبت : 1397/8/9 10:37 نظرات تایید شده : 3
در میان 28 تیم دانشگاهی داخلی و خارجی

دانشگاه خلیج فارس به مسابقات جهانی کمیکار رسید

خلیج فارس: مسابقات کمیکار، رقابت گروهی است که در آن، خودرو‌هایی در مقیاس کوچک با نیروی دوستدار محیط زیست و غیرفسیلی با هدف توسعه فناوری‌های تولید توان پاک طراحی می‌شوند.

خلیج فارس: تیم دانشگاه خلیج فارس بوشهر با کسب رتبه چهارم در مسابقات کشوری کمیکار، مجوز راهیابی به رقابت‌های جهانی را به دست آورد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ سرپرست تیم کمیکار دانشگاه خلیج فارس گفت: این تیم در دوازدهمین دوره مسابقات کشوری کمیکار که با حضور ۲۸ تیم داخلی و خارجی (عراق) در دانشگاه تهران برگزار شد، رتبه چهارم را کسب کرد و مجوز شرکت در مسابقات جهانی را گرفت.

دکتر آرش خسروی افزود: تیم‌هایی از دانشگاه‌های تهران، گلستان و اراک رتبه‌ها اول تا سوم این مسابقات را به دست آوردند.

وی ادامه داد: مسابقات کمیکار، یک رقابت گروهی است که در آن، خودرو‌هایی در مقیاس کوچک با نیروی پیش‌ران شیمیایی دوستدار محیط زیست و غیرفسیلی با هدف توسعه فناوری‌های تولید توان پاک طراحی می‌شوند.

سرپرست تیم کمیکار دانشگاه خلیج فارس بیان کرد: این خودرو‌ها باید مسافتی را که اندکی پیش از شروع مسابقه اعلام می‌شود، با حمل میزان بار (۲۰ تا ۵۰% وزن ماشین) با سرعت مشخصی طی کنند.

خسروی گفت: تیم هشت نفره ما با رویکرد نوآوری و کارآفرینی، با طراحی پیل سوختی Zinc-Air که با محیط زیست سازگار است و آلودگی تولید نمی‌کند، در این مسابقه شرکت کرد.

وی یادآور شد: اعضای این تیم ایده خود را پیش‌تر در پارک علم و فناوری خلیج فارس به ثبت رسانده‌اند.