پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/21 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1940231 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/14 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3119799
کد خبر : 222782 تاریخ ثبت : 1397/7/19 10:27 نظرات تایید شده : 2
فرمانده دریابانی استان:

کاهش 60 درصدی تردد شناورهای سفاری بوشهر/ حل مشکل سوخت در دست پیگیری است

خلیج فارس: ماموران دریابانی استان در یک سال گذشته سه تن مواد مخدر از طریق دریا کشف کردند که نسبت به 800 کیلوگرم سال قبل‌تر افزایش چشمگیری داشته است.

خلیج فارس: از مردادماه سالجاری و در پی تشدید نوسانات ارزی از یک سو و گران شدن سوخت از سوی دیگر، شناورهای سفاری (تجاری) استان در سواحل متوقف شده و با وجود وعده های مسئولان استانداری برای حل مشکل و دست کم محاسبه بخشی از سوخت در مرزهای آبی با نرخ دولتی، هنوز این مشکل مرتفع نشده است.

به گزارش «خلیج فارس»؛ در همین خصوص فرمانده دریابانی استان بوشهر خبر داد: در 6 ماه نخست امسال تردد شناورهای سفاری نسبت به مدت مشابه پارسال کاهش 60 درصدی داشته است.

سردار ولی الله رضایی نژاد که به مناسبت هفته نیروی انتظامی در نشستی خبری حضور یافته بود، ادامه داد: ما نیز به مشکلات شناورهای سفاری و خدمه آنها واقف هستیم و اطلاع دقیق دارم استاندار به جد در مرکز پیگیر حل مشکل هستند، طوری که 70 درصد سوخت این شناورها که در مرزهای داخلی است با نرخ دولتی و فقط 30 درصد با نرخ واقعی محاسبه شود.

به گفته وی، این مشکل فرا استانی است و امیدواریم ملوان ها سعه صدر به خرج دهند و پیگیری ها در سطح دولت پیرامون حل مشکل سریع تر به نتیجه برسد.

وی خاطرنشان کرد: برقراری امنیت پایدار و جلوگیری از قاچاق را از وظایف دریابانی است در همین راستا تجهیزات دریابانی در بخش شناوری و دیگر امکانات افزایش یافته است.

رضایی نژادبا اشاره به تغییر رویکرد قاچاقچیان مواد مخدر از خشکی به دریا اظهار داشت: ماموران دریابانی استان بوشهر در یک سال گذشته سه تن مواد مخدر از طریق دریا کشف کردند که نسبت به 800 کیلوگرم سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

در این زمینه
گرانی سوخت، شناورهای تجاری را زمین‌گیر کرد