پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 17340456 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 37205794
کد خبر : 218236 تاریخ ثبت : 1397/6/23 11:44 نظرات تایید شده : 2

عوض پور: 2500 شغل در استان ایجاد می‌شود

خلیج فارس: رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر گفت: با پرداخت تسهیلات اشتغالزایی روستایی عشایری، فراگیر و رونق تولید پیش بینی می شود در سه ماه آینده 2500 شغل در شهرها و روستاهای این استان ایجاد شود.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از  ایرنا، رضا عوض پور روز جمعه در نشستی با عنوان ستاد اقتصاد مقاومتی افزود: تاکنون یکهزار و 750 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزای روستایی، عشایری، فراگیر و رونق تولید در این استان به متقاضیان پرداخت شده است.

وی بیان کرد: در مرحله دوم پرداخت تسهیلات باید چهار هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شود که امیدواریم با ارائه طرح های مناسب زمینه اشتغال و رونق تولید در استان بوشهر فراهم شود.

عوض پوربیان کرد: پیش بینی می شود 2هزار میلیارد ریال تا پایان سال در استان جذب شود.

وی گفت: بخش دیگری از تبصره 18 قانون بودجه مربوط به نظارت بر توزیع تسهیلات و اختصاص وام به متقاضیان بافت های فرسوده و ناکارآمد در شهرها و روستاهای استان است.

عوض پور افزود: براین اساس هر کسی متقاضی تسهیلات به شکل انبوه سازی و خودمالکی در بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری باشد این آمادگی است که تسهیلات با نرخ 9 درصد در مناطق شهری و کمتر در مناطق روستایی پرداخت شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر گفت: متقاضیان می توانند با مراجعه به دستگاه های اجرایی بنیاد مسکن، راه و شهرسازی و بانک عامل تسهیلات مورد نظر را دریافت کنند.

وی بیان کرد: 879 هکتار مساحت بافت فرسوده شهری استان بوشهر است و براساس اطلاعات موجود 18 هزار و 934 هکتار پلاک در این بافت ها نیازمند بازسازی هستند.

وی بیان کرد: نوسازی ناوگان حمل و نقل درون شهری و برون شهری بخش دیگری از این مصوبه است که متقاضیان می توانند با مراجعه به شهرداریها و دهیارها (ناوگان درون شهری) و سازمان حمل و نقل ( ناوگان برون شهری) نسبت به نوسازی این ناوگان اقدام کنند.

وی اضافه کرد: تبصره 19 قانون بودجه در خصوص نظارت بر تکمیل طرح های نیمه تمام عمرانی به دست بخش اقتصادی است و در این راستا دولت آمادگی دارد طرح هایی که جذابیتی برای بخش خصوصی دارند را واگذار کند.