پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/04/30 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 449319 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 26320336
کد خبر : 218206 تاریخ ثبت : 1397/6/22 18:05 نظرات تایید شده : 2

تصاویر/هدیه لوکس 400 میلیون دلاری امیر قطر به اردوغان

خلیج فارس: امیر قطر یک هواپیمای لوکس چهارصد میلیون دلاری به رئیس جمهور ترکیه هدیه داد.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از فرارو؛  تمیم بن حمد آل ثانی یک فروند هواپیمای لوکس چهارصد میلیون دلاری را به عنوان هدیه ویژه به رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه تقدیم کرده است.

این سایت افزود: امیر قطر این هدیه را برای نشان دادن "دوستی خود به اردوغان و اعتماد به ترکیه" تقدیم کرد. تقدیم این هدیه بعد از آن صورت گرفت که رئیس جمهور ترکیه علاقه خود به هواپیما بویینگ 8-747 ابراز کرده بود.

این هواپیما دارای 76 صندلی و هفت اتاق خواب و دو سال پذیرایی است. ترکیه اعلام کرده است این هواپیما به ناوگان 11 هواپیمای دولتی افزوده خواهد شد.

درحالی که سایت Kokpit.aero خبر از هدیه هواپیمای بویینگ از سوی امیر قطر به اردوغان داده است، غمزه تاشجی نماینده حزب جمهوری خلق مخالف دولت ترکیه گفت که رئیس جمهور ترکیه این هواپیما را برای استفاده خصوصی از قطر خریداری کرده است. او این هواپیمای چند صد میلیون دلاری را به "قصر پرنده" تشبیه کرد.

تاشجی در نامه‌ای اعتراضی به "فواد اوکتای" معاون اردوغان نوشت: "کاخ ریاست جمهوری از مردم ترکیه می‌خواهد که روزانه (مبلغ زیادی) صرفه‌جویی کنند. اما همان افراد که خواستار اقدامات ریاضتی هستند، نمی‌توانند از لوکس‌گرایی و خودنمایی دست بردارند".

اضافه شدن این هواپیما به اموال ریاست‌جمهوری ترکیه در حالی است که در پی اعمال تحریم‌های آمریکا، ارزش واحد پول این کشور (لیر) در برابر دلار افت کرده و ترکیه با بحران اقتصادی مواجه است. در هفته‌های اخیر و در پی سقوط ارزش لیر ترکیه "برات آلبایراک" وزیر دارایی و خزانه‌داری این کشور دستور اجرای سیاست‌های ریاضت اقتصادی را صادر کرد. همچنین "رجب طیب ادروغان" نیز از مردم ترکیه خواست دلار، یورو و طلاهای خود را به لیر تبدیل کنند تا دست دولت برای مقابله با بحران بازتر باشد.