با افزایش مهارت‌آموزی، نرخ بیکاری بوشهر تک رقمی می‌شود+تصاویر
خلیج فارس: سرانجام پس از کش و قوس هایی 40 روزه، عبدالمجید دوراهکی به عنوان مدیرکل جدید آموزش فنی و حرفه ای استان معارفه شد.
كدخبر: id-206761
تاريخ: 2018-07-07 19:53:54

خلیج فارس: سرانجام پس از کش و قوس هایی که گویا ناشی از مخالفت یکی از نمایندگان استان در مجلس با مدیرکل جدید فنی و حرفه ای بوشهر بود، پس از 40 روز از صدور حکم انتصاب عبدالمجید دوراهکی، وی امروز معارفه شد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ در این مراسم زرین فرد معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری بوشهر با اشاره به اینکه در گذشته حتی فرزندان افراد متمول هم در اوقات فراغت تابستان با حضور در کارگاه و مشاغل فنی اقوام سعی در مهارت آموزی داشتند، گفت: باید نهضت مهارت آموزی در کشور تقویت شود تا بخشی از مشکلات اشتغال مرتفع گردد، چرا که سیستم اداری دیگر مانند گذشته ظرفیت پذیریش فارغ التحصیلان دانشگاهی را ندارد.

معاون منابع انسانی سازمان فنی و حرفه ای کشور هم در این مراسم گفت: امسال ۴۳ میلیارد تومان برای تجهیز و تعمیر کارگاه‌های آموزش فنی و حرفه‌ای استان‌ها اختصاص یافته است.

نادر فخری ادامه داد: در استان بوشهر تفاهم نامه 6 میلیارد تومانی با پارس جنوبی برای آموزش کارجویان در فنی و حرفه ای امضا شده که به مدت 5 سال اجرایی خواهد شد.

وی همچنین با بیان اینکه دوراهکی از نیروهای آشنا با حوزه فنی و حرفه ای است، اظهار داشت: علاوه بر مصاحبه رییس سازمان و بنده با وی، بررسی ها از مقامات مسئول در وزارت کار نیز رضایتمندی از کارآمدی و تعامل درون و بیرون مجموعه وی را نشان می داد و امیدواریم تجربیاتش در حوزه ارتقای نیروی انسانی را در فنی و حرفه ای هم بکار بگیرد.

فخری تلویحا به برخی مخالفت ها با انتصاب دوراهکی اشاره کرد و اظهار داشت: با رایزنی های صورت گرفته توانستیم اجماع نمایندگان استان و استاندار را برای انتصاب دوراهکی داشته باشیم و درخصوص حساسیت هایی هم که پیرامون این انتصاب از سوی نمایندگان مطرح شد، قول دادیم سازمان بصورت موثر از مدیرکل جدید فنی و حرفه ای بوشهر حمایت کند تا خواسته های استان از این مجموعه که توسعه مهارت و بهبود کیفیت آموزش فنی و حرفه ای است محقق شود.

عبدالحمید خدری نماینده بوشهر، گناوه و دیلم نیز در این مراسم با تاکید بر نقش تغییر مدیریت در ارائه ایده‌های جدید و ایجاد تحول افزود: با تغییر مدیریت  باید تحولی در عرصه فعالیت‌ها و ارائه خدمات به جامعه هدف ایجاد شود.

مدیرکل جدید فنی و حرفه ای استان بوشهر هم در آئین معارفه اش اظهار داشت: فنی و حرفه ای رکن اساسی اشتغال  در کشور می باشد و تلاش می کنیم از این نظر یکی از موفق ترین سازمان ها باشیم.

عبدالمجید دوراهکی با بیان اینکه به فنی و حرفه ای ناآشنا نیستم، ادامه داد: در معاونت پشتیبانی اداره کل کار و تعاون استان براساس دستور وزیر مبنی بر همکاری دستگاههای هم خانواده وزارتخانه در استان، تعاملاتی با فنی و حرفه ای داشته ایم و تمام تلاش مجموعه را بکار خواهم بست تا کیفیت آموزش و مهارت آموزی را ارتقا ببخشیم.

دوراهکی تصریح کرد: با توجه به ظرفیت های اقتصادی و صنعتی موجود در استان، اگر توسعه مهارت آموزی به درستی اجرا شود، می توان نرخ بیکاری استان از 11 درصد فعلی را تک رقمی کرد و اولویت ما باید همین مسئله باشد.

دوراهکی پیش از تصدی این مسئولیت، سابقه معاونت مالی مرکز رشد بوشهر، مدیر اداره کار کنگان و معاونت پشتیبانی اداره کار، تعاون و رفاه استان بوشهر را در کارنامه داشته است.

گفتنی است در حاشیه این مراسم، با درخواست فخری معاون سازمان فنی و حرفه ای کشور مدیر سابق، جدید و معاون استاندار و نماینده مجلس عکسی به نشانه اتحاد ثبت کردند.

در این زمینه
یک اداره با دو مدیرکل!/ آقای استاندار؛ به این آشفته بازار پایان دهید
«دوراهکی» مدیرکل فنی و حرفه‌ای بوشهر شد