اگر این پروژه را اجرا نمی‌کردیم داعش وارد مجلس می‌شد
رابطه من و لاریجانی رابطه معاون و رییس نیست، مرید و مراد است/ با معرفی و پشتیبانی لاریجانی استاندار بوشهر شدم
كدخبر: id-206735
تاريخ: 2018-07-07 17:45:51

خلیج فارس: علی افراشته که هفته گذشته پس از حدود 10 سال از معاونت اجرایی مجلس تغییر کرده و به عنوانن مشاور لاریجانی منصوب شد، می گوید: رابطه من و لاریجانی، رابطه مرید و مرادی است، نه رییس و معاون.

به گزارش «خلیج فارس»؛ مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم تودیع خود و بعد از دریافت حکم انتصاب مشاور رییس مجلس، در سخنانی گفت: از سال ۷۲ توفیق خدمت در عرصه فرهنگ و هنر در استان بوشهر با حکم آقای دکتر لاریجانی را داشتم و بعد از آن با دعوت و حمایت های دکتر لاریجانی وارد رسانه ملی شدم.

وی با اشاره به انتصاب به سمت استانداری بوشهر در دولت نهم تصریح کرد: بعد از آن به عنوان استاندار بوشهر فعالیت خود را آغاز کردم که با معرفی و پشتیبانی دکتر لاریجانی بود؛ سپس از سال ۸۷ توفیق حضور در مجلس و ۱۰ سال خدمت در این نهاد را داشتم که حاصل لطف رئیس مجلس بود و توانستم در کنار دانشمندی فرزانه توفیق خدمت داشته باشم.

به نوشته خانه ملت؛ افراشته در ادامه با بیان اینکه منفعت طلبان سیاسی کشور بارها با تهمت های خود ما را نوازش کردند، یادآور شد: هنگام تغییر محل درب شمالی مجلس که برای حفاظت از قوه مقننه بود بسیار مورد انتقاد قرار گرفته و حتی تحقیق و تفحص از ما را آغاز کردند در حالی که اگر این اقدام صورت نگرفته بود، داعشی ها با ورود به صحن علنی، فاجعه ای ساخته و نظام باید امروز بار این فاجعه را تحمل می کرد لذا این تصمیم نجات بخش نیز نتیجه فکر پویای دکتر لاریجانی بود.

مشاور رئیس مجلس در ادامه رابطه خود با دکتر لاریجانی را رابطه معاون و رئیس ندانست و اظهار داشت: رابطه ما رابطه مرید و مراد است؛ لاریجانی نشاط و امید را با تدابیر حکیمانه خود در مجلس ایجاد و تعالی سازمانی مجلس را زبانزد خاص و عام کرد.

وی در ادامه در توصیه ای به کارکنان مجلس یادآور شد: امروز مسأله اصلی تشکیلات اداری مجلس همراهی همه جانبه با مهندس نوری است و در ۸ ماهی که در کنار وی کار کردم ایشان را دارای شایستگی های بسیاری یافتم که قطعا با کمک وی این مجموعه جهادی می تواند الگوی سایر سازمان ها باشد.

مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با تشکر از هیأت رئیسه، نمایندگان ادوار و کنونی مجلس و ناظران هیأت رئیسه خاطرنشان کرد: همچنین از مسئولان سازمان‌های همکار مجلس از جمله کتابخانه، مرکز پژوهش ها و دیوان محاسبات و نیز یگان حفاظت و مرکز حراست و از آقای جعفری رئیس حوزه ریاست مجلس و سایر مدیران و همکاران خدوم سپاسگزاری می کنم.

لاریجانی: از حسن فکر افراشته استفاده کرده ایم

رئیس مجلس هم در ابتدای این مراسم گفت: روابط من با آقای افراشته همچون سایر مدیران روابطی برادرانه است و از آنجایی که در جمهوری اسلامی سیستم اداری به گونه ای است که مدیران باید جرأت کار کردن داشته باشند ما در مجلس از تمامی مدیران خود حمایت می کنیم.

لاریجانی با بیان اینکه ما همواره آقای افراشته را به نیکی شناخته و از حسن فکر وی استفاده کرده ایم افزود: افراشته از روحیه ای باز و صمیمی برخوردار بود و همواره در امورات تلاش بر سرعت و تحقق آنها داشته که این روحیات برای مدیران مفید است.

گفتنی است در این مراسم نوری قزلجه به عنوان معاون جدید امور اجرایی مجلس معرفی شد. وی نماینده بستان آباد در مجلس نهم بوده و سال گذشته به عنوان حوزه ریاست رییس مجلس منصوب شد.