پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/21 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1948111 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/14 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3127653
کد خبر : 203423 تاریخ ثبت : 1397/3/24 12:57 نظرات تایید شده : 1

همایش تجلیل از سمن ها و صنعتگران صنایع دستی+تصاویر

خلیج فارس: همزمان با هفته صنایع دستی، همایشی با عنوان تجلیل از سمن ها و صنعتگران صنایع دستی با حضور معاون استانداربوشهر، مدیر کل میراث فرهنگی استان، رییس شورای شهر بوشهر، سمن های فعال و صنعتگران عرصه صنایع دستی برگزار شد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از روابط عمومی این اداره کل؛ در این همایش معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بوشهر گفت: امروز در بحث صنایع دستی با رویکرد و برنامه ریزی که سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر داشته تحولی جدید در زمینه صنایع دستی بوجود آمده که همه ما شاهد ان هستیم و رشد و شکوفایی آن را نظاره می کنیم.

سعید زرین فر ادامه داد: صنایع دستی شناسنامه فرهنگی و تاریخی یک ملت است و باید با کمک کردن به این صنعت آن را به جایگاه واقعی خود برسانیم، زیرا این صنعت نشان دهنده جایگاه مردم یک منطقه است.

وی با اشاره به چالش های اقتصادی در این صنعت گفت: امروز در بحث پتروشیمی ها با هزینه یک میلیارد تومان با توجه به شاخص ها، یک شغل ایجاد می شود ولی در بحث صنایع دستی با سرمایه گذاری بسیار پایین شاهد بازدهی بیشتری هستیم که یکی از اولویت های تسهیلات اشتغال های خرد و کوچک نیز در همین زمینه می باشد.

وی خاطرنشان کرد: امروز بزرگترین مشکل صنعتگران این عرصه بحث بازاریابی و فروش آن است که با برنامه هایی که اداره کل میراث فرهنگی در این سال ها داشته تا حدودی این دغدغه را رفع کرده است و هم اکنون نیز در حال رایزنی برای ایجاد فروشگاه هایی در مرکز هر شهرستان هستیم که از مصوبات کارگروه تخصصی صنایع دستی استان می باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر نیز با تشکر از سمن های فعال گفت: امسال در جشنواره ملی سمن ها،انجمن های سیراف پارس، صدای چرخاب و  ماندستان آیین در بخش های مختلف افتخار آفرینی کردند و به همین جهت اداره کل میراث فرهنگی نگاه ویژه ای به سمن ها در جهت حمایت از آنها خواهد داشت.

ناصر امیرزاده افزود: صنایع دستی امروز در استان رشد خوبی داشته و باید هر چه سریعتر زیرساخت های مورد نیاز برای کمک به رشد این صنعت را فراهم آوریم تا شاهد اقتصادی پایدار در این بخش در استان و کشور باشیم.

دهدار رییس شورای شهر بوشهر نیز در این مراسم با اعلام آمادگی شورای پنجم شهر بوشهر در جهت حمایت از صنعتگران صنایع دستی، قول همکاری بیشتر و اختصاص مکانی جهت نمایش و فروش صنایع دستی را به صنعتگران در مرکز استان داد.

در پایان از صنعتگران صنایع دستی که نشان ملی دریافت کرده بودند و همچنین سمن های برتر جشنواره های ملی تقدیر شد.کلمات کلیدی خبر : صنایع دستی