پویاسامانه

کد خبر : 203323 تاریخ ثبت : 1397/3/23 14:11 نظرات تایید شده : 2

شهرک‌های گلخانه‌ای استان در حاشیه دریا طراحی می‌شود

خلیج فارس: رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به افزایش گلخانه‌های استان گفت: برای تامین آب گلخانه‌های کشاورزی، شهرک‌های گلخانه‌ای استان در حاشیه دریا طراحی می‌شود.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از تسنیم؛ محمد تقی منوچهری ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با تبریک هفته جهاد کشاورزی اظهار داشت: در این هفته  از21 تا 27 خرداد برنامه‌های مختلفی اجرای و طرح‌های تولیدی و عمرانی این عرصه افتتاح می‌شود.

وی، با قدردانی از همکاری  رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها  در تحقق برنامه‌ها و طرح‌های جهاد کشاورزی افزود: رسانه‌های مکتوب، مجازی، شنیداری و دیداری در اطلاع رسانی برنامه‌های جهاد کشاورزی همکاری خوبی داشته‌اند که از خدمات آنان قدردانی می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر وسعت اراضی کشاورزی استان بوشهر را 315 هزار هکتار دانست و تصریح کرد: سالانه از این اراضی 1.4 میلیون تن محصولات مختلف باغی، زارعی، صیفی، سبزی و شیلاتی تولید و به بازار داخلی و خارجی عرضه می‌شود.

منوچهری با بیان اینکه 1.2 درصد محصولات کشاورزی کشور در استان بوشهر تولید می‌شود گفت: سال گذشته 147 هزار تن محصولات استان بوشهر به ارزش 348 میلیون دلار صادر شد که محصولات آبزیان، خرما، صیفی و سبزی در اولویت این محصولات قرار دارد.

وی، بهره‌برداران بخش کشاورزی استان بوشهر را 44 هزار نفر دانست و گفت: 16 درصد از شاغلان استان بوشهر در بخش کشاورزی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه متوسط بارش باران در استان 222 میلیمتر است خاطر نشان کرد: استان بوشهر جزء استان‌های کم‌بارش کشور است که در 10 سال اخیر با خشکسالی مواجه بوده است.

منوچهری با اشاره به کسب رتبه نخست در تولید برخی محصولات کشاورزی استان در کشور تصریح کرد: استان بوشهر در تولید گوجه فرنگی خارج از فصل به میزان 600 هزار تن، نشاء گوجه‌فرنگی با تولید یک میلیارد قطعه رتبه نخست دارد و در تولید میگوی پرورشی نیز حائز رتبه برتر است.

وی، اصلی‌ترین چالش استان بوشهر در بخش کشاورزی را تامین آب دانست و گفت: برای مقابله با کم آبی تجهیز مزارع اراضی کشاورزی به سامانه نوین آبیاری مورد توجه قرار دارد به گونه‌ای که سال قبل 3 هزار و 571 هکتار اراضی باغی و زارعی استان به سیستم آبیاری نوین مجهز شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از افزایش آبیاری نوین در اراضی کشاورزی خبرداد و تصریح کرد: امسال 10 هزار هکتار اراضی استان بوشهر سیستم آبیاری نوین مجهز می‌شود که برای این مهم 100 میلیارد تومان تصویب شده است.

منوچهری با اشاره به فعال بودن شهرک گلخانه‌ای در روستای چاهگاه دشتی افزود: سه شهرک گلخانه‌ای دیگر در استان بوشهر در دست اجرا است که این شهرک‌ها در تنگ ارم دشتستان، دیلم و بویری دشتستان است.

وی با تاکید بر اجرای شهرک‌های گلخانه‌ای در حاشیه ساحل افزود:  برای تامین آب گلخانه‌های کشاورزی، شهرک‌های گلخانه‌ای استان در حاشیه دریا طراحی و اجراء می‌شود.

-->