پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/21 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1520857 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/14 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2701674
کد خبر : 203274 تاریخ ثبت : 1397/3/23 12:12 نظرات تایید شده : 3
در شورای شهر مطرح شد؛

پخش مسابقات جام جهانی در 3 نقطه بوشهر

خلیج فارس: نشست علنی عصر سه شنبه شورای شهر بوشهر به چند لایحه پیشنهادی شهرداری پیرامون تملک املاک اختصاص داشت.

خلیج فارس: نشست علنی شورای شهر بوشهر به چند لایحه پیشنهادی شهرداری پیرامون تملک املاک اختصاص داشت.

به گزارش «خلیج فارس»؛ از حاشیه های این جلسه که عصر سه شنبه برگزار شد، تذکر برزگرزاده عضو شورا مبنی بر ضرورت فراخوان عمومی برای واگذاری پلاک های متروکه بود. وی افزود: در جریان مزایده عمومی، این زمین ها به املاک مجاور واگذار شود تا حرف و حدیثی پیش نیاید.

با این حال برخی اعضای شورا نظیر شمشیری اعتقاد داشتند که اغلب این زمین های متروکه در متراژهای کوچک بوده و تنها برای املاک مجاور کارایی دارد و در قانون هم این اولویت قید شده است، مگر مواردی که بین دو یا چند ملک درخصوص این زمین رقابت باشد که می توان به مزایده برد.

همچنین در این جلسه طرحی برای کمک به ساخت مجتمع قرآنی مسجد دهدشتی مطرح گردید که قرار شد سند آن به نام مسجد شود تا عوارض شهرداری با تعرفه نیم درصدی محاسبه گردد.

همچنین با طرحی برای کمک به بهسازی مسجد اهل تسنن در محله بهبانی به مبلغ 10 میلیون تومان موافقت شد.

همزمان ابوذر دهدار رییس شورای شهر بوشهر گفت: قرار شده از ماده 20 که در اختیار شورا می باشد، هر عضو تا سقف 5 میلیون تومان برای کمک به مساجد در اختیار داشته باشد. در همین حال، طاهره شمشیری با پرداخت نقدی به اعضای شورا ابراز مخالفت کرد و گفت: اعتبار موردنظر که در اختیار شورا است مشخص و هر عضو براساس مراجعاتی که از مساجد دارد در این خصوص معرفی نامه به شهرداری دهد.

در این جلسه همچنین نامه شهرداری پیرامون ادامه نگهداری فضای سبز بصورت امانی یا برگزاری مناقصه جهت تعیین پیمانکار قرائت شد و اعضا بر انتخاب پیمانکار پس از آنالیز قیمت تاکید کردند.

پخش مسابقات جام جهانی در میادین شهر بوشهر

در این جلسه طاهره شمشیری عضو شورا پیشنهاد مکتوب خود برای پخش مسابقات جام جهانی در میادین و بوستان های شهری با هدف تقویت روح همکاری اجتماعی و شادابی همگانی را ارائه کرده و خواستار تهمیدات شهرداری در این زمینه شد.

در همین زمینه، مهرزاد آسایش رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر هم خبر داد: با پیگیری های صورت گرفته، سازمان فرهنگی شهرداری مقدمات پخش مسابقات جام جهانی در میادین تشریفات، امام و بوستان سیادت را فراهم خواهد کرد.

وی ادامه داد: همچنین مقرر شده در صورت آنکه اینترنت مناسب باشد، پخش مسابقات جام جهانی در یکی دو نقطه از محلات جنوبی شهر نیز انجام شود.

گفتنی است در این جلسه روح الله نصرتی از اعضای شورا غایب بود.