پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 41115069
کد خبر : 199161 تاریخ ثبت : 1397/2/26 14:11 نظرات تایید شده : 10
نماینده اصولگرای دشتی و تنگستان:

خروج آمریکا از برجام دلیلی برای سودمندی آن برای ایران است/ اعتراض به وزارت نیرو

خلیج فارس: وزارت نیرو در اقدام عجیب و بی‌سابقه‌ای حدود 15 هزار هکتار از اراضی حاصلخیز اطراف رودخانه مند که ملک طلق کشاورزان و ساکنین روستاهای آن محدوده است...

خلیج فارس: نماینده دشتی و تنگستان در مجلس گفت: خروج آمریکا از برجام دلیلی برای سودمند بودن آن برای جمهوری اسلامی ایران بود.

به گزارش «خلیج فارس»؛ سید کمال الدین شهریاری در نشست علنی امروز چهارشنبه (26 اردیبهشت ماه) درنطق میان دستور خود اظهار داشت: خروج آمریکا از برجام نشان داد که روابط بین‌المللی و بین‌الدول نه براساس ویژگی‌های اخلاقی مانند وظیفه شناسی و مردانگی بلکه صرفا بر اساس منافع ملی شکل می‌گیرد و سایر منافع دوجانبه و چندجانبه نیز بر اساس منافع ملی ترجمه می شود.

http://cdn.icana.ir/d/019/201705104928110627.jpg

نماینده دشتی و تنگستان بیان کرد: خروج آمریکا از برجام دلیلی برای سودمند بودن آن برای جمهوری اسلامی ایران و مردم شریف بود که آن هم با تلاش‌های هوشمندانه دولتمردان و تیم مذاکره کننده بود و پایبندی به آن از سوی ایران مبین پایبندی کشور به توافقات بین‌المللی و قطعنامه‌ای شورای امنیت است، خروج آمریکا پشت پا زدن به همه تعهداتی است که خود ذیل آن ها را امضا کرده بود.

وی افزود: حفظ برجام به شیوه‌ای که قبل از خروج آمریکا از برجام ادامه داشت هیچ نفعی برای کشور نخواهد داشت و در سیاست کژدار و مریز اعضای گروه 1+5 باید قطعا تجدید نظر شود، خروج آمریکا از برجام نه تنها شرایط را برای ما تغییر داده بلکه این شرایط برای سایر کشورهای گروه نیز تغییر کرده است.

به نوشته خانه ملت، شهریاری ادامه داد: اگر قبل از خروج آمریکا از برجام سایر کشورها در کنار آمریکا انگیزه اجرای برجام و استفاده از منافع متقابل از توافق هسته‌ای را داشتند، که می‌توانست به یک بازی برد-برد تبدیل شود اما امروز باید توجه داشته باشیم که سایر کشورهای عضو گروه 1+5 در ازای حفظ برجام و پایبندی به تعهدات خود، هزینه سنگین مقابله با آمریکا و قرار گرفتن در معرض تحریم‌های این کشور را باید بپردازند که به نظر من هرگز چنین کاری را نخواهند کرد و تا زمانی که چراغ سبزی از آمریکا نبینند که آن هم احتمالا دستکاری برجام و بی‌اثر کردن آن را به دنبال خواهد داشت به هیچ وجه برای حفظ منافع ما خود را در مقابل آمریکا قرار نخواهند داد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: به همین دلیل توصیه می‌کنم جناب آقای ظریف و تیم مذاکره کننده با سایر اعضای گروه 1+5 به ویژه کشورهای انگلیس، فرانسه، آلمان و اتحادیه اروپا به گونه‌ای تعامل کنند که ادامه روش کژدار و مریز در برجام و دستکاری و بی‌اثر کردن آن و یا خروج از برجام نیز برای آنها واجد هزینه‌هایی خواهد بود که کمترین آن می‌تواند خروج ایران از معاهده NPT باشد.

اعتراض به محدودیت در حریم رودخانه مند توسط وزارت نیرو

وی افزود: اخیرا وزارت نیرو در اقدام عجیب و بی‌سابقه‌ای حدود 15 هزار هکتار از اراضی حاصلخیز اطراف رودخانه مند که در شهرستان دشتی واقع است و ملک طلق کشاورزان و ساکنین روستاهای آن محدوده است تحت عنوان بستر و حریم رودخانه موند نقشه‌برداری کرده که موجب نقض مالکیت اراضی کشاورزی مراتع دامداری،‌مرغداری‌ و فعالیت‌های وابسته به کشاورزی جمع کثیری از مردم حوزه انتخابیه و نگرانی آنها شده است که مؤکدا از وزارت نیرو و آب منطقه‌ای استان بوشهر می‌خواهم هر چه سریع‌تر در این امر تجدید نظر و از کشاورزان و ساکنین بخش کاکی رفع نگرانی کنند.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: کل استان بوشهر بر اساس نقشه‌های تایید شده شرکت آب و فاضلاب استان در تابستان سال جاری وضعیت قرمز از نظر بحران آب شرب خواهد شد، از این شرکت می خواهم با نظارت بر قرارداد اجرای عملیات آب شیرین کن دلوار هرچه سریعتر این طرح را به اجرا رسانده تا بخشی از کمبود آب شرب حوزه انتخابیه به خصوص بخش دلوار را جبران نماید.

نماینده دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: پروژه سدهای باغان و دشت پلنگ از طریق فاینانس خارجی تامین منابع مالی شده و دولت و وزارت نیرو باید اعتبار ریالی آن را پرداخت کنند، 2 طرح حیاتی سدهای در شهرستان تنگستان که تنها راه نجات نخلستان های این شهر و تامین آب شرب است، به شدت نیازمند تامین اعتبار است.