بالگرد امدادی بوشهر در انتظار آشیانه/ استقرار تیم‎های واکنش سریع در شهرستان‌های استان
خلیج فارس: مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر با اشاره به استقرار تیم‌ واکنش سریع در شهر بوشهر بیان کرد: تیم‌‌های واکنش سریع هلال احمر در مرکز استان بوشهر مستقر و به صورت 24 ساعته خدمات لازم به حادثه دیدگان ارائه می‌کند.
كدخبر: id-198245
تاريخ: 2018-05-10 13:12:49

خلیج فارس: مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر با اشاره به استقرار تیم‌ واکنش سریع در شهر بوشهر بیان کرد: تیم‌‌های واکنش سریع هلال احمر در مرکز استان بوشهر مستقر و به صورت 24 ساعته خدمات لازم به حادثه دیدگان ارائه می‌کند.

به گزارش«خلیج فارس»؛ حسین درویشی در نشستی خبری به مناسبت هفته هلال احمر تاکید کرد: امدادگران در این تیم‌ها با توجه به آموزش‌های ارائه شده دارای توانمندی بالایی در خدمات رسانی هستند.

به گفته وی، امسال تیم های واکنش سریع هلال احمر در مراکز شهرستان های استان آموزش دیده و طی ماههای آینده فعال می شوند تا در موارد موردنیاز از آنها استفاده شود.

بالگرد امدادی بوشهر و هرمزگان مشترک است

درویشی با اشاره به فعالیت پایگاه امداد هوایی هلال احمر بوشهر بیان کرد: پایگاه امداد هوایی استان بوشهر با استان هرمزگان به صورت مشترک از یک بالگرد پیشرفته استفاده می‌کنند که این بالگرد دو موتوره با قابلیت پرواز روی آب و شب پر است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر از استقرار آشیانه بالگرد در فرودگاه بوشهر خبر دادو  گفت: با همکاری استانداری بوشهر آشیانه موقت بالگرد هلال احمر بوشهر در فرودگاه بوشهر ایجاد می‌شود، چرا که اکنون در مجموعه فلات قاره است.

به گفته وی، مجموعه مدیریت بحران استان قرار است در جاده ساحلی بوشهر-گناوه ساخته شود که آشیانه بالگرد بصورت دائمی در آن پیش بینی شده است.

وی از فعالیت 15 پایگاه امداد و نجات در استان بوشهر بیان کرد: 9 پایگاه جاده‌ای، پنج پایگاه ساحلی و یک پایگاه کوهستان در استان بوشهر فعالیت می‌کنند.

آموزش چهره به چهره امداد و کمک های اولیه

وی از اجرای طرح خادم هلال احمر در استان خبرداد و بیان کرد: سال گذشته در قالب طرح خادم آموزش‌های امداد و کمک‌های اولیه به 12هزار 346 نفر به صورت چهره به چهره به‌ویژه به بانوان خانه‌دار ارائه شد.

به گفته مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر، این طرخ در سال جاری با قدرت بیشتری اجرا و درصورت تمایل هر خانواده، نیروهای آموزش دیده ما وارد منازل شده و نقاط امن درصورت بروز زلزله را معرفی می کنند.

وی بیان کرد: تا سال آینده تمامی پایگاه‌های هلال احمر دارای ساختمان مستقل و مجزا شده و از شرایط فعلی که اسکان در کانکس  است، نجات پیدا می‌کنیم.