شورای شهر بر «دهقانی» اصرار کرد/ کار به هیات حل اختلاف کشید
خلیج فارس: در این نشست 6 عضو شورا به طرح اصرار بر شهردار منتخب رای داده و 3 عضو دیگر نیز با آن مخالفت کردند تا کار به هیاتی در تهران کشیده شود که نمایندگانی از دولت، قوه قضائیه و مجلس در آن حضور دارند.
كدخبر: id-198106
تاريخ: 2018-05-09 17:55:48

خلیج فارس: شورای شهر بوشهر در نشستی پیرامون تعیین تکلیف شهردار مرکز استان، بر گزینه قبلی خود «نبی الله دهقانی» اصرار کرد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ در این جلسه که با حضور همه اعضا و بصورت غیرعلنی برگزار شد، موضوع نامه وزارت کشور مبنی بر عدم احراز شرایط شهردار منتخب مطرح و با 6 رای بر "دهقانی" اصرار گردید.

این اعضا شامل دهدار، شمشیری، دولابی، نصرتی، عبدالله زاده و توسلی بودند که در اسفندماه نیز به دهقانی رای مثبت داده بودند.

همچنین برزگرزاده، آسایش و هاشم زاده به طرح شورا برای اصرار بر شهردار منتخب رای ندادند.

اکنون پرونده دهقانی به هیات حل اختلاف مرکزی می رود که نمایندگانی از دولت، مجلس و قوه قضائیه در این خصوص تصمیم گیری خواهند کرد.

از آبان ماه سال گذشته و با اعلام پایان کار میگلی نژاد به دلیل بازنشستگی، شهرداری مرکز استان بصورت سرپرستی اداره می شود.

هیات حل اختلاف ظرف 15 روز باید پاسخ دهد

رییس شورای شهر بوشهر در این خصوص گفت: هیات حل اختلاف مرکزی در تهران براساس قانون باید ظرف 15 روز درباره اصرار شورا بر شهردار منتخب تصمیم گیری کند که برای طرفین (شورای شهر و وزارت کشور) لازم الاجرا می باشد.

ابوذر دهدار گفت: پس از فراز و نشيب هاي بسيار و مسايل پرحاشيه اي كه شورا  با آن مواجه گرديد، نهايتا در اسفندماه سال گذشته نبي اله دهقاني بعنوان شهردار منتخب معرفي و در راستاي اجراي تشريفات قانوني و صدور حكم، ایشان به وزارت كشور معرفی گرديد.

دهدار ادامه داد: نهایتا طی هفته جاری وزارت كشور با تاخير ٧٠ روزه اعلام داشت با بررسي هاي بعمل امده از مراجع ذيصلاح، شهردار منتخب فاقد شرايط احراز تصدي سمت شهرداري است. این در حالی می باشد که به موجب تبصره ٣ بند يک ماده ٨٠ قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور، وزارت كشور مكلف بوده دلايل و مستندات مخالفت خود را به شورا اعلام نماید.

دهدار افزود: اين شورا با عنايت به اعتقادي كه به توانمندي و شايستگي شهردار منتخب دارد و در مقام دفاع از منافع شهري و شهروندي بر انتخاب خود اصرار دارد و لذا مستند به تبصره اشاره شده، مراتب اصرار خود بر شهردار منتخب را به هيات مركزي حل اختلاف شوراها اعلام کرد.

وی خاطرنشان کرد: براساس قانون این هيات مكلف است ظرف ١٥ روز نسبت به این موضوع رسيدگي نموده و تصميم آن براي طرفين (شورای شهر و وزارت کشور) لازم الاجراست.

در این زمینه
بوشهر در انتظار تصمیم شورای شهر/ تکلیف شهردار منتخب امروز مشخص می‌شود؟
سفر 6 عضو شورا به تهران برای پیگیری حکم شهردار بوشهر+ حاشیه‌ها
وزارت کشور وضعیت شهردار بوشهر را تعیین تکلیف کند+فیلم
ماجرای شهرداری مرکز استان ادامه دارد/ واکنش اعضای شورا به نامه جدید دیوان عدالت
نبی‌الله دهقانی: مردم شهرداری را از خود خواهند دانست/ شهر مدار، هوشمند و مشارکت پذیر شعار من است